REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Kawiarnia oraz inne pomieszczenia Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zyskały nowe oblicze. Zostały wyremontowane przez ekipę MCK z pomocą kilku zewnętrznych firm i instytucji.

Na czas pandemii Miejskie Centrum Kultury zostało zamknięte. Czas ten ekipa MCK wykorzystała na odnowienie jednego z najbardziej uczęszczanych pomieszczeń, czyli kawiarni, która, mimo swojej nazwy, służy także jako miejsce rozmaitych występów.

Kawiarnia MCK została odmalowana, parkiet został wycyklinowany, kamienna podłoga wypolerowana, a od teraz będzie można usiąść przy nowych, gustownych stolikach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Co istotne, zachowane zostały historyczne elementy, czyli mozaika z porcelany, płaskorzeźby, metalowe drzwi oraz podłogi.

Dodatkowo odnowiony został przedsionek przed kawiarnią, czyli tzw. rotunda, a takze pracownia artystyczna oraz parkiety na piętrze.

Prace wykonywali pracownicy MCK z pomocą Centrum Integracji Społecznej i przy wsparciu sponsorów.

Odnowienie część gmachu MCK zbiegło się z kolejną rocznicą oddania całego budynku do użytku. Zakładowy Dom Kultury został otwarty 8 lutego 1964 roku, o czym pisaliśmy tutaj:

8 lutego 1964 – otwarcie Zakładowego Domu Kultury, czyli dzisiejszego Miejskiego Centrum Kultury

 

Swojej ekipie za zaangażowanie dziękowała nowa dyrektor MCK w Skarżysku Grażyna Majewska, a jej i pracownikom z kolei dziękowali i gratulowali prezydent Skarżyska Konrad Krönig i jego zastępca Krzysztof Myszka.

Wbrew wcześniejszym zamierzeniom, kawiarnia nie będzie mieć charakteru komercyjnego. Była osoba zainteresowana najmem, ale, jak tłumaczy Grażyna Majewska, do takiej działalności konieczne byłoby zainwestowanie w zaplecze, co wiązałoby się dużymi kosztami, nie do udźwignięcia dla MCK w obecnej sytuacji.

Konrad Krönig dodał, że w obecnej sytuacji finansowej miasta nie można liczyć na dokończenie kompleksowego remontu budynku. Częściowo został on odnowiony kilka lata temu, ale znaczna jeszcze jego część została pozostawiona z dotychczasowym stanie. Miasto w najbliższym czasie skupi się na inwestycjach w obiekty sportowe – przebudowie basenu oraz remoncie stadionu Granatu.

Na wizytę w odnowionej kawiarni przyjedzie mieszkańcom Skarżyska jeszcze poczekać. Pomimo poluzowań obostrzeń narodowej kwarantanny, miejsca takie jak MCK nie mogą jeszcze funkcjonować. Na razie nie znamy potencjalnej daty otwarcia instytucji tego typu.