Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Kawiarnia oraz inne pomieszczenia Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zyskały nowe oblicze. Zostały wyremontowane przez ekipę MCK z pomocą kilku zewnętrznych firm i instytucji.

Na czas pandemii Miejskie Centrum Kultury zostało zamknięte. Czas ten ekipa MCK wykorzystała na odnowienie jednego z najbardziej uczęszczanych pomieszczeń, czyli kawiarni, która, mimo swojej nazwy, służy także jako miejsce rozmaitych występów.

Kawiarnia MCK została odmalowana, parkiet został wycyklinowany, kamienna podłoga wypolerowana, a od teraz będzie można usiąść przy nowych, gustownych stolikach.

OGŁOSZENIA

Co istotne, zachowane zostały historyczne elementy, czyli mozaika z porcelany, płaskorzeźby, metalowe drzwi oraz podłogi.

Dodatkowo odnowiony został przedsionek przed kawiarnią, czyli tzw. rotunda, a takze pracownia artystyczna oraz parkiety na piętrze.

Prace wykonywali pracownicy MCK z pomocą Centrum Integracji Społecznej i przy wsparciu sponsorów.

Odnowienie część gmachu MCK zbiegło się z kolejną rocznicą oddania całego budynku do użytku. Zakładowy Dom Kultury został otwarty 8 lutego 1964 roku, o czym pisaliśmy tutaj:

8 lutego 1964 – otwarcie Zakładowego Domu Kultury, czyli dzisiejszego Miejskiego Centrum Kultury

 

Swojej ekipie za zaangażowanie dziękowała nowa dyrektor MCK w Skarżysku Grażyna Majewska, a jej i pracownikom z kolei dziękowali i gratulowali prezydent Skarżyska Konrad Krönig i jego zastępca Krzysztof Myszka.

Wbrew wcześniejszym zamierzeniom, kawiarnia nie będzie mieć charakteru komercyjnego. Była osoba zainteresowana najmem, ale, jak tłumaczy Grażyna Majewska, do takiej działalności konieczne byłoby zainwestowanie w zaplecze, co wiązałoby się dużymi kosztami, nie do udźwignięcia dla MCK w obecnej sytuacji.

Konrad Krönig dodał, że w obecnej sytuacji finansowej miasta nie można liczyć na dokończenie kompleksowego remontu budynku. Częściowo został on odnowiony kilka lata temu, ale znaczna jeszcze jego część została pozostawiona z dotychczasowym stanie. Miasto w najbliższym czasie skupi się na inwestycjach w obiekty sportowe – przebudowie basenu oraz remoncie stadionu Granatu.

Na wizytę w odnowionej kawiarni przyjedzie mieszkańcom Skarżyska jeszcze poczekać. Pomimo poluzowań obostrzeń narodowej kwarantanny, miejsca takie jak MCK nie mogą jeszcze funkcjonować. Na razie nie znamy potencjalnej daty otwarcia instytucji tego typu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here