Kółko na Rejowie ze sprzątaniem. Nad naszym pięknym zalewem jest góra śmieci!

1371
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kółko na Rejowie, rekreacyjna inicjatywa tym razem połączona była ze sprzątaniem okolic zalewu. Jak się okazuje, można tam znaleźć wszystko – od torebek foliowych po opony.

Kółko na Rejowie, wspólna inicjatywa stowarzyszenia „Skarżysko biega” oraz Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji „Rejów” i restauracji Myśliwskiej, zazwyczaj jest połączona z inną inicjatywą lub okazją.

Tym razem było to sprzątanie wokół zalewu Rejów. Takie akcje to nie pierwszyzna. W nieodległej przeszłości sprzątały tam Morsy z MadagaSkaru, a była też m.in. akcja trash challenge na Rejowie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Niestety śmieci tam nie ubywa, ponieważ nie każdy ma tyle rozumu, żeby zdać sobie sprawę, że śmiecenie w takim miejscu jest naganne.

Stąd też kolejna akcja sprzątania Rejowa, a wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, w tym regularnie biegający tam miłośnicy rekreacji.

Jest wśród nich też starosta skarżyski Artur Berus i dlatego Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej po raz kolejny wsparło akcję w postaci upominków dla uczestników.

Kto zbierał śmieci, w zamian otrzymał bidon termiczny, koc lub komin, czyli rzeczy, które o tej porze roku mogą się przydać. Za udział w akcji dziękowali, oprócz starosty, członek zarządu powiatu Adam Ciok oraz prezes stowarzyszenia „Skarżysko biega” Tomasz Kędzierski.

Efektem sobotniej edycji Kółka na Rejowie było kilkadziesiąt zebranych worków śmieci.

Wkrótce odbędą się kolejne edycja Kołka na Rejowie. W planach jest edycja połączona z pomocą dla Elizy Perkosz. Data jest jednak uzależniona od aktualnej sytuacji pandemicznej.

Więcej zdjęć na portalu Echo Dnia: Kółko na Rejowie ze sprzątaniem

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to