REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyscy seniorzy jednego dnia najpierw zainaugurowali rok akademicki na Skarzyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a potem bawili się na koncercie pt. „Młodym być”.

Październik to miesiąc seniorów. Z jednej strony jest okazją do uczczenia przypadających w tym miesiącu dni seniorów, a z drugiej oznacza początek kolejnego roku na UTW w Skarżysku-Kamiennej.

Najpierw uroczyście rozpoczęto kolejny rok nauki w Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W tym roku ponownie w tradycyjnej, stacjonarnej, formie. Na rozpoczęciu dla seniorów wystąpili oni sami, czyli zespół The Fifty Five, a także młodzi skarżyscy wykonawcy – Oliwia Jarosz, Oliwia Kasińska oraz Miłosz Dobrucki.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Po tej uroczystości seniorzy przenieśli się na salę widowiskową, gdzie również czekały na nich występy. Seniorzy otrzymali najpierw życzenia od dyrektor MCK Grażyny Majewskiej oraz zastępcy prezydenta Skarżyska Krzysztofa Myszki.

– Niech wasze życie będzie usłane różami, ale bez kolców – między innymi takimi słowami zwrócił się do seniorów Krzysztof Myszka.

Na scanie zaprezentowały się niezmordowane skarżyskie Perły z Lamusa oraz Fantazja z Szydłowca, oba prowadzone przez Annę Tchórzewską, uczestniczkę programu The Voice Senior.

Oprócz zespołów seniorów wystąpili młodzi artyści – Żaneta Siemiączko oraz Michał Bojczuk.

Widownia usłyszała więc bardzo zróżnicowany repertuar. Piosenki były zarówno polskie jak i zagraniczne, szybkie i wolne, nostalgiczne i wesołe. Wiele z nich to przeboje słuchane od lat, dlatego seniorom przypomniały lata młodości. Tak było choćby z piosenką Janusza Laskowskiego „Kolorowe jarmarki”, którą zaśpiewał, w tym raz na bis, Michał Bojczuk.

Na koniec wszyscy wykonawcy, wspólnie z widownią zaśpiewali „Niech żyje bal”.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to