Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Skarżyscy seniorzy jednego dnia najpierw zainaugurowali rok akademicki na Skarzyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a potem bawili się na koncercie pt. „Młodym być”.

Październik to miesiąc seniorów. Z jednej strony jest okazją do uczczenia przypadających w tym miesiącu dni seniorów, a z drugiej oznacza początek kolejnego roku na UTW w Skarżysku-Kamiennej.

Najpierw uroczyście rozpoczęto kolejny rok nauki w Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W tym roku ponownie w tradycyjnej, stacjonarnej, formie. Na rozpoczęciu dla seniorów wystąpili oni sami, czyli zespół The Fifty Five, a także młodzi skarżyscy wykonawcy – Oliwia Jarosz, Oliwia Kasińska oraz Miłosz Dobrucki.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Po tej uroczystości seniorzy przenieśli się na salę widowiskową, gdzie również czekały na nich występy. Seniorzy otrzymali najpierw życzenia od dyrektor MCK Grażyny Majewskiej oraz zastępcy prezydenta Skarżyska Krzysztofa Myszki.

– Niech wasze życie będzie usłane różami, ale bez kolców – między innymi takimi słowami zwrócił się do seniorów Krzysztof Myszka.

Na scanie zaprezentowały się niezmordowane skarżyskie Perły z Lamusa oraz Fantazja z Szydłowca, oba prowadzone przez Annę Tchórzewską, uczestniczkę programu The Voice Senior.

Oprócz zespołów seniorów wystąpili młodzi artyści – Żaneta Siemiączko oraz Michał Bojczuk.

Widownia usłyszała więc bardzo zróżnicowany repertuar. Piosenki były zarówno polskie jak i zagraniczne, szybkie i wolne, nostalgiczne i wesołe. Wiele z nich to przeboje słuchane od lat, dlatego seniorom przypomniały lata młodości. Tak było choćby z piosenką Janusza Laskowskiego „Kolorowe jarmarki”, którą zaśpiewał, w tym raz na bis, Michał Bojczuk.

Na koniec wszyscy wykonawcy, wspólnie z widownią zaśpiewali „Niech żyje bal”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here