O analizie behawioralnej w autyzmie na konferencji fundacji Spectrum of Skills

1823
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Fundacja Spectrum of Skills zaprosiła na konferencję „Autyzm… Trudności w zachowaniu… Problemy w uczeniu… Jest rozwiązanie: nazywa się SAZ!”. Spotkanie specjalistów, terapeutów oraz rodziców i opiekunów dzieci autyzmem odbyło się w Skarżysku-Kamiennej.

Głównym  tematem konferencji, która odbyła się w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku, była stosowana analiza zachowania i jej użyteczność w terapii osób ze spektrum autyzmu. Wzięły w niej udział zarówno osoby pracujące z dziećmi z autyzmem, jak również ich rodzice czy opiekunowie.

Organizatorzy, skarżyska Fundacja Spectrum of Skills, zaprosili blisko trzydziestu prelegentów. Wśród nich był Olga Ptak, autorka książki  „Kto ukradł jutro”.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

– Jesteśmy pod wrażeniem. Odwiedziło nas ok. 150 osób, mieliśmy 27 prelegentów. Prelegenci przyjechali z całej Polski, była to tak naprawdę śmietanka specjalistów w tej dziedzinie. Już otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych od uczestników, zarówno rodziców, jak i specjalistów. Cieszymy się, że udało się zorganizować takie wydarzenie na tyle osób i myślę, że będziemy to kontynuować.– mówi Mateusz Dąbrowski, wiceprezes Fundacji Spectrum of Skills.

Mateusz Dąbrowski oraz jego żona Małgorzata Dobrowolska-Dąbrowska, prezes fundacji, są rodzicami dziecka w spektrum autyzmu.

– Jako rodzice dziecka w spektrum autyzmu mamy doświadczenie praktyczne i chcieliśmy się tym podzielić z innymi rodzicami, aby wiedzieli, że są szanse na taką terapię dla ich dzieci, że są miejsca, gdzie mogą się udać po pomoc. Terapia behawioralna pomogła naszemu dziecku. Jest to jedna z niewielu terapii potwierdzonych wynikami badań – dodaje Mateusz Dąbrowski.

Konferencja odbyła się we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Terapii Behawioralnej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here