Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Machina wyobraźni” to zbiór opowiadań fantastycznych osadzonych w realiach Skarżyska-Kamiennej i napisane przez skarżyską młodzież, a konkretnie dziewczęta. W piątek odbyła się premiera książki.

Uczennice Gimnazjum nr 2, II Liceum Ogólnokształcącego, absolwentki tych szkół oraz młodzież działająca przy Miejskim Centrum Kultury napisali pięć opowiadań. Ich treść zawiera elementy fantastyczne, ale akcja rozgrywa się w Skarżysku.

W piątkowy wieczór w MCK uczestnicy spotkania mogli poznać autorki oraz usłyszeć fragmenty opowiadań. Na spotkaniu zjawiło się dwoje pisarzy pochodzących ze Skarżyska, Magdalena Kubasiewicz oraz Krzysztof Gibaszewski, którzy w trakcie pracy nad tekstami służyli młodszym koleżankom fachową wiedzą oraz doświadczeniem.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na spotkaniu oboje gratulowali autorkom chęci i efektów. – Jestem dumna, że udało wam się ukończyć opowiadania, Fajnie, że chciało wam się zrobić coś innego, coś ciekawego – mówiła Magdalena Kubasiewicz, autorka m.in. książki „Spalić wiedźmę”.

Krzyszof Gibaszewski, autor m.in. „Hasagu”, również pochwalił zapał i chęć pisania. – Każde opowiadanie to kolor dodany do naszej, często szarej, rzeczywistości. Trzeba pamiętać, że wielcy twórcy nie rodzą się nie wiadomo gdzie. Każdy z nich musiał kiedyś zacząć, podobnie jak wy – mówił.

O pracy nad opowiadaniami opowiadały opiekunki autorek, Beata Rybarczyk-Czajkowska z MCK, Małgorzata Skuza z Gimnazjum nr 2 oraz Iwona Wójcik z Mickiewicza, a Natalia Depo i Kamila Kwiatkowska wykonały oprawę muzyczną.

Książka „Machina wyobraźni” będzie wkrótce dostępna do wypożyczenia w bibliotece publicznej.

Oto opowiadanie znajdujące się w zbiorze „Machina wyobraźni”:

  •     Przyszłość, która nie nadeszła – Agata Malczyk, wsparcie Emilia Szczygieł i Maria Leszczyńska,
  •     Myśli i słowa – Gabriela Wrona, wsparcie Emilia Szczygieł i Maria Leszczyńska,
  •     Rubinowy Kamień – Julia Kulińska, wsparcie Emilia Szczygieł i Maria Leszczyńska,
  •     Córki światła – wspólnie Monika Mikita, Gabriela Winerowicz i Maja Szydłowska,
  •     Wyspa miłości – wspólnie Paulina Pietrzyk, Rozalia Gwizdała, Maja Skórska, Marta Półtorak, Aleksandra Jakubowska, Weronika Miernik.