W Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarzysku-Kamiennej będzie kolejny magiczny dywan; fot. ZPEW
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zbiórka publiczna na magiczny dywan dla Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej zakończyła się. Udało się zebrać wymaganą kwotę i placówka otrzyma urządzenie, które bardzo przyda się codziennej pracy.

W ZPEW w Skarżysku jest już jeden magiczny dywan. Korzystają z niego dzieci z przedszkola. Jednak do placówki uczęszcza aż ponad dwustu wychowanków o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Kolejne urządzenie bardzo by się przydało.

Aby móc zakupić kolejny magiczny dywan, zorganizowano zbiórkę crowdfundingową, o której pisaliśmy kilka miesięcy temu. Zbiórka właśnie się zakończyła. Udało się zebrać pożądaną kwotę, a połowę ceny pokryje producent urządzenia.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

– Do ostatniej chwili obawiałam się, czy damy radę. Ostatni dzień okazał się dla nas prawdziwym dniem cudów. Zebraliśmy potrzebną kwotę! Okazało się, że szkoła ma wiernych przyjaciół – informuje Ilona Wątła, nauczycielka w ZPEW, która zainicjowała zbiórkę.

Magiczny Dywan onEVO to multimedialne urządzenie, zawierające w sobie komputer, projektor, moduł Wi-Fi i zestaw czujników oraz głośników. Projektor zamontowany pod sufitem wyświetla obraz tworzący wirtualny „magiczny dywan”. System czujników sprawia, że obraz reaguje na ruch. Zwykła podłoga lub stół zamienia się w multimedialny obszar, dzięki któremu dzieci przeżywają kosmiczne przygody, biorą udział w edukacyjnych quizach i grach, przenoszą się na powierzchnie odległych planet, eksplorują pirackie statki, biegając po wartkich strumieniach.

– Magiczny Dywan onEVO bardzo pomaga w nauce i rehabilitacji. Ta wizualna i ruchowa forma zajęć jest dla dzieci dużo ciekawsza, bardziej angażująca niż tradycyjne lekcje. Projekcje magicznego dywanu oddziałują na zmysły i aktywizują ruchowo. W naszej szkole zawsze staramy się wydobyć z dzieci ich najmocniejsze strony, zachęcić i zmotywować ich do aktywności. Magiczny dywan bardzo pomaga osiągnąć te cele – dodaje Ilona Wątła.

Teraz nie tylko przedszkolaki, ale wszyscy wychowankowie ZPEW będą mogli korzystać z Magicznego Dywanu. Urządzenie będzie zamontowane na szkolnym korytarzu. Będzie wykorzystywane zarówno na lekcjach, jak i w czasie przerw.

– Myślę, że każdy nauczyciel chciałby mieć taką pomoc w nauce – mówi dyrektor szkoły Marcin Kruk.

Magiczny Dywan onEVO to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na świecie. Powstaje w całości w firmie Funtronic pod Warszawą. Firma obiecała 50-procentowy rabat, jeśli szkoła uzbiera przynajmniej połowę z wymaganych 12 tysięcy złotych. To nie pierwsza taka akcja producenta. Funtronic w ten sam sposób wspierał m.in. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Oligo” we Włocławku.

– Często prowadzimy akcje wspierające szkoły, które w pandemii nie mają lekko. Bardzo się cieszymy, gdy słyszymy, że nasz produkt pomaga w nauce i rehabilitacji dzieci. Taka jest właśnie misja naszej firmy – opowiada Paulina Moneta, Dyrektor Kreatywny z firmy Funtronic.

Zespołowi Placówek Edukacyjno-Wychowawczych można pomóc, wrzucając nakrętki do serca przy placówce:

Przybywa serc na nakrętki w Skarżysku i powiecie skarżyskim. Jedno jest niebieskie, nie bez powodu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here