Marcin Machowski opuszcza straż pożarną w Skarżysku. Otrzymał awans

968
Marcin Machowski straż
Marcin Machowski
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Marcin Machowski już nie jest komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku. Teraz służy w komendzie wojewódzkiej w Kielcach.

Marcin Machowski służył w skarżyskiej komendzie PSP w Skarżysku-Kamiennej przez ponad dziewiętnaście lat. Najpierw jako zastępca komendanta, a od 2006 roku jako komendant, kiedy zastąpił na tym stanowisku Sylwestra Hamerę.

Teraz starszy brygadier Marcin Machowski będzie Zastępcą Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Będzie to jego powrót do tej jednostki, gdzie, zanim trafił do Skarżyska, służył już wcześniej jako dyżurny operacyjny.

W siedzibie skarżyskiej straży uroczyście pożegnano odchodzącego. On sam pożegnał się ze swoimi podwładnymi oraz przedstawicielami lokalnych władz, dziękując przy tym za współpracę.

Marcin Machowski:


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Na wstępie chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu generałowi za to, że wśród tylu znamienitych oficerów na terenie województwa świętokrzyskiego dostrzegł moją osobę, moje tutaj zaangażowanie i powierzył mi pełnienie obowiązków w Komendzie Wojewódzkiej PSP. Dziękuję. Dziewiętnaście lat służby, szmat czasu. Władze samorządowe, które nas tu zaszczyciły obecnością, wspierały nasze działania. Zawsze mogłem liczyć na zrozumienie i u pana starosty i u pana przewodniczącego. Razem w 2018 roku „wyrwaliśmy” resztę pieniędzy na zakup ciężkiej Scanii, z której jestem do tej pory dumny. Dziękuję za tę pomoc. Powiat Skarżyski jest mały, ale jest tu dużo zagrożeń. Natomiast ludzie są tutaj wspaniali. Zostawiłem tutaj kawał serca i na pewno jeszcze będę tu wracał.

 

Do czasu wyboru nowego komendanta skarżyskiej straży obowiązki te będzie pełnił dotychczasowy zastępca Marcina Machowskiego młodszy brygadier Marcin Jasiński.

Marcin Machowski urodził się w 1970 roku w Starachowicach. Ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie oraz Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Najpierw pracował w Starachowicach, a potem w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach jako dyżurny operacyjny. Od 15 maja 2003 roku powołany został na stanowisko Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej, a od 8 czerwca 2016 r. był komendantem KP PSP Skarżysko-Kamienna.