Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka ze Skarżyska, została ministrem w rządzie Donalda Tuska

1571
marzena okla drewnowicz minister
Marzena Okła-Drewnowicz otrzymuje nominację ministerialną od Prezydenta RP Andrzeja Dudy; fot: Krystian Maj/KPRM, Facebook Marzena Okła-Drewnowicz
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Marzena Okła-Drewnowicz, mieszkanka Skarżyska-Kamiennej, posłanka Koalicji Obywatelskiej, została ministrem ds. polityki senioralnej w rządzie Donalda Tuska.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Marzena Okła-Drewnowicz została członkinią rządu Donalda Tuska. Posłanka ze Skarżyska-Kamiennej będzie zajmować się polityką senioralną. Sprawami społecznymi, w tym seniorów, zajmuje się już od wielu lat. Między innymi, w poprzedniej kadencji zasiadała w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, będąc jej wiceprzewodniczącą.

Rząd Donalda Tuska otrzymał wotum zaufania od parlamentu 12 grudnia 2023 roku, a 13 grudnia Prezydent RP Andrzej Duda wręczył premierowi i ministrom akty powołań na stanowiska. Wśród tych osób była też Marzena Okła-Drewnowicz.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dzień wcześniej o powołaniu skarżyskiej posłanki na to stanowisko poinformował w swoim exposé premier Tusk:

Marzena Okła-Drewnowicz w wyborach parlamentarnych 15 października 2023 roku z koalicji Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni z pierwszego miejsca, uzyskując 64 990 głosów.

Marzena Okła-Drewnowicz ma 51 lat, urodziła się 20.05.1972 roku w Skarżysku-Kamiennej. Ukończyła socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W Sejmie RP zasiada nieprzerwanie od 2007 roku. Obecna kadencja jest już jej piątą. Zanim została parlamentarzystką, pracowała między innymi w skarżyskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Marzena Okła-Drewnowicz
Marzena Okła-Drewnowicz