Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2022: Bieganie w hołdzie świetnemu trenerowi i wychowawcy

1026
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2022 odbył się przy wręcz idealnej pogodzie. Na osiedlu Bór w Skarżysku-Kamiennej na starcie stanęło ponad 150 zawodników i zawodniczek, którzy postanowili zawalczyć o jak najlepszy wynik, a jednocześnie uczcić pamięć świetnego trenera ze Skarżyska. Była to już czternasta edycja tej imprezy.

Zapraszamy na Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2023:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2023. Pobiegnij ku pamięci uznanego trenera ze Skarżyska

W tym roku obie części Memoriału Krzysztofa Wolińskiego dzielił niemal miesiąc, kiedy to na stadionie Ruchu rywalizowali młodsi.

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2022: Dzieci i młodzież już pobiegli

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Biegacze w kategorii open po raz drugi rywalizowali na osiedlu Bór, a nie w centrum Skarżyska. Z tym osiedlem Krzysztof Woliński był bardzo blisko związany. Uczył w tamtejszej szkole, a pobliski las był miejscem treningów jego biegaczy.

Na linii startu 10-kilometrowego biegu, który odbył się w sobotę 29 października 2022 roku, stawiło się ponad 150 osób. Na trasie dopingowali ich bliscy, znajomi, a także mieszkańcy osiedla.

Biegacze mogli liczyć na doping

Wśród kobiet wygrała Małgorzata Czarnota reprezentująca Nadir Jędrzejów i AZS UJK Kielce, a wśród mężczyzn Mateusz Kaczor z klubu RLTL Optima Radom.

Wśród uczestników jak zawsze było wielu skarżyszczan i mieszkańców powiatu skarżyskiego. Dla nich przeprowadzono dodatkową klasyfikację, a jej podium wyglądało następująco:

Kobiety:

  1. Lidia Czarnecka – Bliżyn
  2. Barbara Przeworska – Łączna
  3. Magdalena Kozioł-Chmielewska – Skarżysko-Kamienna

Mężczyźni:

  1. Mateusz Kobyłecki – Skarżysko-Kamienna
  2. Kamil Czarnecki – Skarżysko-Kamienna
  3. Damian Bernat – Bliżyn
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski częstował na mecie wodą Buskowianką

Tegoroczna, czternasta edycja, odbyła się na osiedlu Bór. Biegacze rywalizowali tam po raz drugi w historii zawodów. Organizatorami memoriału są Skarżyskie Towarzystwo Sportowe wspólnie z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.

Krzysztof Woliński pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej oraz jako trener biegów lekkoatletycznych i przełajowych w Skarżyskim Towarzystwie Sportowym i Granacie Skarżysko. Wychował wielu znakomitych biegaczy, w tym olimpijczyków – Wiolettę Frankiewicz i Rafała Wójcika. Jego podopieczni zdobywali liczne medale na imprezach rangi krajowej i europejskiej. Krzysztof Woliński zmarł nagle 9 sierpnia 2008 roku w wieku 50 lat podczas obozu sportowego w Spale.

 

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to