REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2022 w Skarżysku-Kamiennej w tym roiku jak zawsze będzie składał się z dwóch części, ale tym razem będzie między nimi długa, miesięczna przerwa.

Zapraszamy na Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2023:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2023. Pobiegnij ku pamięci uznanego trenera ze Skarżyska

W tym roku odbędzie się trzynasta edycja Memoriału Krzysztofa Wolińskiego, poświęcona pamięci świetnego trenera i nauczyciela ze Skarżyska-Kamiennej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najpierw podbiegną przedszkolaki oraz uczniowie skarżyskich szkół. Ich część memoriału odbędzie się w czwartek 29 września 2022 roku na stadionie Ruchu.

Zobacz relację z rywalizacji dzieci i młodzieży w Memoriale Krzysztofa Wolińskiego 2022:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2022: Dzieci i młodzież już pobiegli

 

Druga część, uliczna, o długości 10 km, przeznaczona dla wszystkich chętnych odbędzie się miesiąc później, w sobotę 29 października 2022 roku. Podobnie jak w zeszłym roku na osiedlu Bór, ze startem i metą na ulicy Zwycięzców przy Szkole Podstawowej nr 2.

Zobacz relację z Memoriału Krzysztofa Wolińskiego 2022 w kategorii open:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2022: Bieganie w hołdzie świetnemu trenerowi i wychowawcy

Zapisów dokonuje się przez stronę https://competitions.timekeeper.pl/xiii-memorial-im-krzysztofa-wolinskiego lub w dniu zawodów przed startem.

Opłata startowa wynosi:

  • 40 zł, płatna za pośrednictwem powyższej strony do dnia 30.09.2022 r.
  • 50 zł do dnia 26.10.2022 r.
  • w biurze zawodów 60 zł w dniu zawodów w godz. 11.00-12.15

Zwycięzcy biegów głównych otrzymają po 450 zł (nagradzanych będzie sześć pierwszych miejsc), zwycięzcy kategorii – po 150 zł (nagrody dla trzech pierwszych miejsc). Będzie też klasyfikacja dla najlepszych kobiet i mężczyzn z powiatu skarżyskiego z nagrodami 250 zł za pierwsze miejsce (nagrody dla pięciu pierwszych miejsc). W sumie będą 53 nagrody finansowe.

Start biegu open o godz. 13.00. Trasa składa się z czterech pętli prowadzących ulicami osiedla Bór. Organizatorzy zapowiadają szybką trasę, idealną na życiówkę. W biegu open mogą startować zawodnicy, którzy mają ukończone 16 lat.

Organizatorami Memoriału Krzysztofa Wolińskiego 2022 są Skarżyskie Towarzystwo Sportowe oraz MCSiR Skarżysko-Kamienna.

Zapraszamy!

Krzysztof Woliński, trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego. Pracował jako nauczyciel WF w SP 2 w Skarżysku-Kamiennej oraz jako trener biegów lekkoatletycznych i przełajowych w STS Skarżysko i Granacie Skarżysko. Wychował wielu znakomitych biegaczy, w tym olimpijczyków – Wiolettę Frankiewicz i Rafała Wójcika. Jego podopieczni zdobywali wiele medali na imprezach rangi krajowej i europejskiej. Krzysztof Woliński zmarł nagle 9 sierpnia 2008 roku w wieku 50 lat podczas obozu sportowego w Spale. Od 2008 roku w Skarżysku odbywa się Memoriał Krzysztofa Wolińskiego.

Krzysztof Woliński; fot. Echo Dnia

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to