himars mesko
U.S. Army photo by Capt. Angelo Mejia, 5th Mobile Public Affairs Detachment, Public domain, via Wikimedia Commons
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zakłady Metalowe Mesko w Skarżysku-Kamiennej będą produkować amunicję do systemów rakietowych HIMARS i Chunmoo, które zakupiła polska armia. Skarżyska fabryka amunicji będzie też producentem systemów rakietowych Javelin.

Jak podały ogólnopolskie media, w tym portal o tematyce zbrojeniowej Defence24, w zakładach Mesko w Skarżysku w niedalekiej przyszłości rozpocznie się produkcja na potrzeby uzbrojenia, które zakontraktowało Wojsko Polskie.

Mowa tu systemach rakietowych:

  • amerykański HIMARS
  • południowokoreański Chunmoo
  • amerykański Javelin

Mesko jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej i to właśnie prezes PGZ Sebastian Chwałek przekazał taką informację podczas konferencji prasowej przed siedzibą Mesko w Skarżysku-Kamiennej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Mesko będzie brało udział w produkcji komponentów dla ww. systemów rakietowych, a  w przypadku Javelina będzie pierwszą poza USA fabryką produkującą na potrzeby tej wyrzutni rakiet.

Według zapowiedzi rozpoczęcie wytwarzania nowych rodzajów uzbrojenia będzie wymagało zatrudnienia kilkuset pracowników. Według informacji podanych przez prezesa Chwałka Mesko zatrudnia w tym momencie ok. 2700 osób.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to