Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W piątek i sobotę w Skarżysku odbywa się III Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. W Miejskim Centrum Kultury spotkali się samorządowcy oraz przedstawiciele biznesu. W sobotę odbędą się też ciekawe wydarzenia towarzyszące.

Tegoroczna edycja forum jest już trzecią. W tym roku również trwać będzie ono dwa dni. Poza prezentacją potencjału gospodarczego Skarżyska-Kamiennej oraz inwestycjami w naszym mieście, uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą instytucji finansowych oraz warunkami inwestowania za granicą.

Gości powitali prezydent Skarżyska Konrad Krönig oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Park Wiedzy i Rekreacji Arka Życia - Bernatka - Skarżysko
Arka Życia – wizualizacja
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wśród informacji dotyczących lokalnych inwestycji był również mowa Arce Życia, inwestycji planowanej nad zalewem Bernatka w Skarżysku-Kamiennej, a która była szerzej zaprezentowana na poprzedniej edycji forum inwestycyjnego. O tym, że inwestycja jest w trakcie realizacji zapewniał Mirosław Hejduk z Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej, która jest inwestorem. Uczestników poinformował, że domykany jest okres dokumentacyjny, uzyskano pozwolenie na budowę, a w planach jest powołanie spółki celowej i aplikowanie o dotację na budowę. – Zapewniam, że pracujemy, aby tę inwestycję dopiąć – powiedział Mirosław Hejduk.

W tym roku dużo miejsca na forum poświęcone będzie możliwościom prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie oraz za oceanem. Jednym z gości jest znana z ekranów telewizyjnych Weronika Marczuk prezes Polish Business Center w Kijowie reprezentująca Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą.

Prowadzącym tegoroczne forum jest Jacek Piechota, obecnie prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, a niegdyś parlamentarzysta i dwukrotnie minister gospodarki.

Podczas forum na stoiskach swoją ofertę prezentują firmy ze Skarżyska i regionu.

W sobotę drugi dzień forum oraz towarzyszące mu wydarzenia kulturalne, czyli Festiwal Smaków i Kolorów oraz wernisaż malarstwa skarżyskiego artysty Ryszarda Rosińskiego połączony z koncertem zespołu Haze Acoustic Trio.

Kliknij poniżej, aby zobaczyć szczegóły imprez towarzyszących oraz program drugiego dnia forum:

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne już wkrótce – o potencjale inwestycyjnym Skarżyska i nie tylko

Festiwal Smaków i Kolorów – dobra zabawa i dobre jedzenie na placu Staffa

Surrealizm Ryszarda Rosińskiego i koncert Haze Acoustic Trio – zapraszamy na malarsko-muzyczną ucztę

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here