Mikołajek – dlaczego tak lubimy tę serię książek?

2134
mikołajek książki
Mikołajek - dlaczego tak lubimy tę serię książek?
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Seria Mikołajek jest uwielbiana nie tylko przez dzieci i młodzież, lecz także osoby dorosłe. To niezwykle ciekawa historia, która przybliża nam losy tytułowego Mikołajka i zmusza do refleksji nad życiem. Nic więc dziwnego, że już od dawna cykl stworzony przez René Goscinny, podbija serca czytelników na świecie! Dlaczego tak bardzo lubimy tę serię?

Mikołajek

Mikołajek jest taką książką, obok której trudno jest przejść obojętnie. Z jednej strony rozśmiesza i bawi czytelnika, a z drugiej przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Bez względu na to, ile mamy lat, warto przeczytać opowieść o Mikołajku! Pozostaje ona aktualna przez cały czas, dostarczając mnóstwo emocji czytelnikom.

Okazuje się, że Mikołajek jest zbiorem krótkich, zabawnych historii z życia tytułowego bohatera. Jest to uczeń, który dzieli się z nami swoimi przygodami w szkole, w domu i wśród przyjaciół. Przeżywa dziecięce radości i smutki, a wszystko to przedstawione zostało w uroczej narracji dziecka. Czytelnicy doceniają to, że książka zachwyca prostotą – pozwala cofnąć się do czasów dzieciństwa, dzięki czemu na naszej twarzy gości uśmiech w trakcie czytania!

Świat Mikołajka

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nie bez znaczenia jest to, że dziecięcy świat Mikołajka jest niezwykle ciekawy. W szkole przeżywa mnóstwo przygód, a zabawy z kolegami są okazją do kolejnych radosnych uczuć. Drogocenne wspomnienia sprawiają, że na nowo stajemy się dziećmi i zapominamy o kłopotach codziennych.

Co jeszcze warto docenić? Mikołajek jest lubiany z tego względu, że jego opowiadania są napisane wyjątkowym stylem i w przemyślany sposób. W każdej książce znajdziemy motywy wskazujące na fabułę (np. ucieczka z domu, szkolne zdjęcie, zabawa w Indian). Opowieści tworzą spójną całość, jednocześnie można je czytać osobno, bez zachowywania odpowiedniej kolejności. Poza tym podziwiamy piękne ilustracje, które zostały stworzone przez Jean-Jacques’a Sempégo. Stanowią one integralną część książki i są okazją do tego, aby lepiej wczuć się w klimat opowieści.

Książka dla każdego

Mikołajek to seria książek dla każdego – możemy je czytać razem z dziećmi, co pozwala miło spędzać czas i edukować pociechy. Podczas czytania przypominamy sobie inne opowieści z naszego dzieciństwa, pozwalające nabrać dystansu do świata. Po Mikołajka warto sięgać dlatego, że jest to ponadczasowa historia! Przypomina nam o tym, co jest ważne w życiu i dostarcza wielu emocji. W tej książce z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Do wyboru mamy tomy takie jak: „Rekreacje Mikołajka”, „Wakacje Mikołajka”, „Mikołajek i inne chłopaki”, „Mikołajek ma kłopoty”, „Nowe przygody Mikołajka”, „Nieznane przygody Mikołajka”, przy czym każdy z nich jest godny uwagi!

Jak widzimy, Mikołajek to seria ponadczasowych książek, odpowiednich dla dzieci i dorosłych. Ukazuje świat pełen przygód dziecięcych, dlatego pozwala chociaż na chwilę przypomnieć sobie dawne czasy. Książki o Mikołajku czytajmy wraz z dziećmi, tak aby wyrobić w nich nawyk czytania już od najmłodszych lat. Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że regularne sięganie po literaturę ma wiele zalet.

 

Artykuł powstał we współpracy z Mas Media