Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Fundacja „Daj Szansę” zaprosiła na kolejny, 43. już, koncert charytatywny w swojej 18-letniej historii. Był on niepowtarzalny jak każdy poprzedni, ale i jednocześnie wyjątkowy pod innym względem – nosił tytuł „Milion na stypendia”.

Fundacja Daj Szansę zaprasza na kolejny koncert charytatywny:

Fundacja Daj Szansę zaprasza na koncert charytatywny – muzyczną podróż w lata 20. i 30.

Koncert ten był okazją do świętowania przez fundację przeznaczenia ponad miliona złotych na stypendia w swojej historii. Tyle pieniędzy trafiło do uzdolnionej naukowo, sportowo i artystycznie młodzieży ze Skarżyska i okolic.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Zebranych powitała Jolanta Jagiełło, wiceprezes fundacji. – To początek drogi po kolejny milion. Mam nadzieję, że będziecie nam państwo w niej towarzyszyć – zwróciła się do widowni, która wypełniła dużą salę Miejskiego Centrum Kultury.

Tym razem utalentowani artystycznie stypendyści ustąpili na scenie miejsca swoim starszym koleżankom i kolegom po fachu. Najpierw pojawił się na niej pianista Ireneusz Boczek, pierwszy stypendysta fundacji. Towarzyska mu na scenie jego żona Justyna Dybek-Boczek, skrzypaczka. – Nie tylko talent i ciężka praca są gwarantem sukcesu w życiu, ale też pomoc ludzi dobrego serca. Ja takich ludzi spotkałam – powiedział pianista, który dzięki pomocy fundacji mógł rozwijać swój talent i podbijać sceny Polski i świata.

Gwoździem programu 43. koncertu charytatywnego Fundacji „Daj Szansę” było widowisko koncertowe w stylu włoskim w wykonaniu operowo-operetkowych artystów zespołu „Sceny Gwiazd” pt. „O sole mio…”. Artyści zabrali widzów w podróż po różnych zakątkach Włoch, najsłynniejszych i najpiękniejszych miastach oraz morzach okalających ten kraj – Śródziemnym i Adriatyckim.

Na scenie zaprezentowali się: Małgorzata Długosz – sopran, Renata Drozd – sopran, Andrzej Wiśniewski – tenor, Ryszard Wróblewski – tenor, Maciej Przestrzelski – skrzypce, Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian, Anna Barańska-Wróblewska – reżyseria, konferansjer.

Sobotni koncert był też okazją do uroczystego wręczenia stypendiów tegorocznym stypendystom. Otrzymali je z rąk prezes fundacji Joanny Wężyk oraz Ireneusza Boczka. To kolejna grupa młodzieży, która będzie rozwijać swoje talenty i pasje dzięki wsparciu fundacji i jej darczyńców.

Podczas kwesty w trakcie trwania koncertu zebrano kolejną pokaźną kwotę pieniędzy, która zasili fundusz stypendialny – 3800 złotych.

Fundacja „Daj Szansę” została założona w 2000 roku. Wspiera zdolną, lecz niezamożną młodzież z powiatu skarżyskiego. Środki na stypendia pozyskuje z różnych źródeł. Dotychczas wsparła ponad 600 uczniów łączną kwotą ponad miliona złotych. Jej pierwszym stypendystą był pianista Ireneusz Boczek. Fundacja „Daj Szansę” regularnie organizuje koncerty charytatywne będące również formą podziękowań dla swoich darczyńców.