młodzież dla miasta skarżysko
Inicjatywa Młodzież dla Miasta będzie działać w Skarżysku; grafika Młodzież dla Miasta/Facebook
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Bracia Kacper i Jakub Bernatowe ze Skarżyska-Kamiennej starali się o mandaty poselskie do tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, ale ta została odwołana. Młodzież ma już jednak kolejny pomysł aktywności prospołecznej skierowanej do rówieśników – akcję Młodzież dla Miasta.

Skarżyska młodzież co roku stara się o udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży i zawsze części z nich się to udaje. W tym roku sesja SDiM się jednak nie odbyła, a powodem była oczywiście pandemia koronawirusa.

Bracia Jakub Bernat i Kacper Bernat solidnie się starali o uzyskanie mandatów do Sejmu Dzieci Młodzieży. Przygotowali stronę internetową, która opisuje działania związku zawodowego Solidarność w Skarżysku.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

https://teodor20021010.wixsite.com/solidarnosc1980

– Szkoda, bo była duża szansa, aby zasiąść w ławach poselskich, a może nawet wygłosić przemówienie. W przyszłym roku już nie będziemy mogli startować, ponieważ będziemy mieli skończone 18 lat. Ewentualną szansą dla nas jest zmiana limitu wieku na limit do zakończenia nauki w szkole średniej. Naszej strony jednak nie likwidujemy – mówi Kacper Bernat.

Kolejnym przedsięwzięciem Kacpra Bernata jest akcja Młodzież dla Miasta, prowadzona pod patronatem organizacji Rotaract Kielce. Inicjatywa ma na celu, jak mówi pomysłodawca, rozpropagowanie idei wolontariatu i niematerialnej pomocy innym oraz możliwości samorozwoju wśród młodzieży.

Działalności przez lipiec i sierpień będzie się odbywać na Facebooku na specjalnie utworzonym profilu, gdzie chętni będą mogli zdobywać informacje i angażować się w działanie.

– Chcemy pokazać młodzieży ze Skarżyska i powiatu skarżyskiego, że można pomagać innym, że są takie możliwości, i chcemy pokazać, jak to można robić – mówi Kacper Bernat.

Finałem inicjatywy będą warsztaty pod koniec sierpnia (wstępna data to 27 sierpnia), podczas których odbędą się prelekcje. Jednym z potencjalnych prelegentów jest Mariusz Brelski, trener biznesu, inicjator akcji i organizacji społecznych, Przewodniczący Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

– Jeśli odzew będzie pozytywny, to będę chciał kontynuować akcję również po wakacjach – dodaje Kacper.