Młodzieżowa Akademia Sztuki zaprasza na wystawę prac

2059
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można oglądać dzieła młodych artystów należących do Młodzieżowej Akademii Sztuki działającej w Miejskim Centrum Kultury.

Członkowie Młodzieżowej Akademii Sztuki to w większości uczniowie skarżyskich szkół. Wśród prac, które pokazują na otwartej w piątek wystawie, dominują portrety, wizerunki zwierząt oraz martwe natury. To dzieła stworzone w mijającym roku szkolnym 2018/19.

Podczas wernisażu artystycznej aktywności i chęci tworzenia gratulowała autorom obrazów i rysunków dyrektor MCK Katarzyna Michnowska-Małek.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Wśród gości wernisażu byli też starsi wiekiem i stażem lokalni artyści. – Widać, że młodzież ma zadatki, niewątpliwie. Jestem wręcz zaskoczony pozytywnie. Niektóre prace bardzo dojrzałe jak na wiek twórców – powiedział Ryszard Rosiński.

Pochlebnie o młodych artystach wypowiadała się Lucyna Kozłowska, znana z imponujących wycinanek. – Bardzo dobrze, że młodzież ma możliwość wyrażania swoich emocji w ten sposób, że może się realizować się i rozwijać swoje talenty, a my możemy je podziwiać. Po tych dziełach widać, że młodzież ma piękno w sobie – powiedziała.

Grupa osób skupionych w Młodzieżowej Akademii Sztuki to grono kilkunastu osób. – Wkrótce zwolni nam się w grupie kilka miejsc, więc zapraszamy we wrześniu osoby chętne dołączyć – mówi Katarzyna Piwnik, opiekunka i instruktorka grupy.

Młodzi artyści planują w tym roku udać się na plener, podobnie jak to mają w zwyczaju starsi skarżyscy artyści, członkowie SKART-u.

Na wystawie swoje prace prezentują: Filip Szyszka, Oskar Michnowski, Monika Mikita, Julia Szejpało, Julia Kornecka, Aleksandra Piwnik, Anita Piotrowska, Martyna Miśta, Kinga Sadza, Kamil Piwko, Adriana Białek i Martyna Stando.

Wystawę Młodzieżowej Akademii Sztuki można oglądać do 28 czerwca br. Wstęp jest wolny.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to