REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wystawa poplenerowa „Kazimierza Wielka” to obrazy, wycinanki, rzeźba i zdjęcia, jakie artyści Skarżyskiego Klubu Twórców oraz Młodzieżowej Akademii Sztuki wykonali na zeszłorocznym plenerze w Kazimierzy Wielkiej. Od teraz można je oglądać w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku.

Corocznym zwyczajem skarżyscy artyści wybierają się w bliższe lub dalsze okolice na letni plener. W 2019 roku wybrali Kazimierzę Wielką. I to właśnie krajobrazy z tego miasta oraz jego okolic dominują na wystawie, której wernisaż odbył się w środowy wieczór.

Otwarcie wystawy cieszyło się bardzo dużą frekwencją, a wśród obecnych byli goście z Kazimierzy Wielkiej. Z podarkami dla skarżyskich artystów przyjechała Agnieszka Styczeń, inspektor ds. promocji w tamtejszym urzędzie miasta i gminy, a towarzyszył jej zespół Kazimierscy Seniorzy działający w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Goście z Kazimierzy uświetnili wernisaż występem artystycznym. Oprócz nich wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej – Łucja Mamla, Kosma Rozumek, Oliwia Skrobek i Karol Saładonis.

Pięknych efektów pleneru artystom gratulowali zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka, dyrektor MCK Katarzyna Michnowska-Małek oraz opiekujące się grupami artystów Halina Osóbka-Wężyk oraz Katarzyna Piwnik.

– Miło widzieć, jak wiele osób zjawiło się na wernisażu. Gratuluję pięknych obrazów i dziękuję, że znaleźli państwo czas i chęci, aby wyjechać i skarżyską kulturę pokazywać na zewnątrz. Jest mi niezmiernie miło, że państwo kultywują tradycje kulturalne Skarżyska – powiedział Krzysztof Myszka.

Wystawa poplenerowa „Kazimierza Wielka” będzie czynna do 15 lutego 2020 roku. Można ją oglądać w godzinach otwarcia MCK. Wstęp jest bezpłatny. Potem wystawa pojedzie do Kazimierzy Wielkiej.

Swoje prace na wystawie prezentują: Lidia Cieślik, Halina Gołąbczak-Pela, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Lucjan Łabuda, Mirosław Madej, Barbara Obara, Mieczysław Pela, Iwona Półtorak, Julia Kornecka, Oskar Michnowski, Monika Mikita, Martyna Miśta, Anita Piotrowska, Aleksandra Piwnik, Kinga Sadza, Lena Suwara, Julia Szejpało.