Skarżyskie wodociągi mają 30 lat, a Skarżysko prawdopodobnie najlepszą wodę w regionie

2026
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Jubileusz był okazją do pochwalenia się sukcesami i podziękowań wszystkim, którzy mają w te sukcesy wkład. Wodociągi też otrzymały podziękowania, a do tego gratulacje i życzenia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej jako spółka w obecnym kształcie powstało w 1992 roku, choć historia firmy zaopatrującej Skarżysko i okolicę w wodę jest znacznie dłuższa.

Więcej o historii MPWiK w Skarżysku pisaliśmy tutaj:

1 kwietnia 1992 – powstaje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Okrągła rocznica była okazją do uroczystego spotkania w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. Zarząd firmy zaprosił zarówno obecnych jak i byłych pracowników, kontrahentów, przedstawicieli władz samorządowych oraz różnych firm i instytucji współpracujących z wodociągami miejskimi.

Prezes Łukasz Żuchowski oraz członek zarządu Jan Maćkowiak dziękowali całej załodze, byłym członkom ekipy wodociągów, a także wszystkim wyżej wymienionym. Pochwalili się przy tym sukcesami spółki, w tym zwłaszcza inwestycjom oraz działaniom unowocześniającym firmę, której dwoma głównymi zadaniami jest zaopatrywać w wodę i odprowadzać ścieki.

Podkreślali przy tym, również i zaproszeni goście, że woda to filar życia człowieka, a woda z MPWiK w Skarżysku jest bardzo wysokiej jakości. Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej oraz Skarżyska Kościelnego piją wodę o bardzo dobrych parametrach, jednych z lepszych w regionie świętokrzyskim, jeśli nie najlepszych.

Jubileusz to również okazja do podziękowań i odznaczeń dla pracowników, szczególnie tych o najdłuższym stażu pracy. Tego dnia wszyscy otrzymali pamiątkowe rocznicowe medale, a kilkanaściorgu pracowników Prezydent RP przyznał medale za długoletnią służbę.

Złote medale otrzymali: Elżbieta Kardyś, Marzena Lisowska, Dorota Karlikowska, Wioletta Skowron, Marek Swat, Grzegorz Stando, Tomasz Piwowarczyk, Krzysztof Klepner, Andrzej Derlatka, Kazimierz Derlatka, Józef Romańczuk, Aleksander Baran.

Srebrne medale otrzymali: Edyta Sadłowska, Jacek Tomaszewski, Mariusz Czerczak.

Uroczystość, która odbyła się 22 czerwca 2022 roku, uświetnili muzycznie Anna Tchórzewska oraz Piotr Restecki. Skarżyska wokalistka, na co dzień liderka zespołów senioralnych Perły z Lausa i Fantazja, znana jest z występów w telewizyjnym show The Voice Senior, a pochodzący z Kielc gitarzysta występował w innym programie – Must Be The Music.