Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej we współpracy z Politechniką Świętokrzyską opracowuje Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla części miasta obejmującego fragment Dolisk i Zachodniego. Można wypełnić ankietę i wyrazić swoją opinię.

Teren, który objęty jest opracowywanym Miejskim Planem Zagospodarowania Przestrzennego, obejmuje część osiedli Dolska i Zachodnie. Tereny te to w większości obszary zabudowy jednorodzinnej, ale też znaczną część stanowią obszary zielone. Tez  kolei są niezagospodarowane i mają potencjał na to, aby lepiej służyć mieszkańcom i stanowić jego wizytówkę.

OGŁOSZENIA

Obecnie spora część terenów w okolicach ulicy Cichej jest zapuszczonych i stanowi miejsce spożywania alkoholu oraz wysypisko śmieci.

Potencjał do zagospodarowania mają też tereny nad rzeką Kamienną. O ten fragment miasta też autorzy ankiety pytają.

Jak informuje zastępca prezydenta Skarżyska Andrzej Brzeziński, władze miasta mają już pewną koncepcję na MPZP dla tego terenu.

– Ta ankieta to element naszej współpracy a Politechniką Warszawską. My już pewne pomyły na ten obszar mamy, ale liczymy na doświadczenie studentów i wykładowców politechniki, ich świeże spojrzenie na sprawę – mówi Andrzej Brzeziński.

W ankiecie pojawiają się pytania o ocenę obecnego stanu tego obszaru i jego zagospodarowania oraz prośba o podanie propozycji do jego zagospodarowania.

Autorzy ankiety pytają między innymi o:

  • Stan terenów rekreacyjnych i sposoby ich zagospodarowania
  • Potrzebę utworzenia terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki Kamiennej
  • Potrzebę nowego połączenia drogowego
  • Potrzebę utworzenia miejsc integracji społecznej
  • Bezpieczeństwo w okolicy
  • Istniejące zagrożenia związane z ruchem

Ankieta dostępna jest pod linkiem:

MPZP – Legionów-Niepodległości – Skarżysko-Kamienna

Ankieta jest anonimowa, wypełnienie jej zajmie kilka minut.

Zachęcamy!

2 KOMENTARZE

  1. Polecam tę ankietę wszystkim mieszkańcom Miasta. Wiem, że mieszkańcy mają świetne pomysły na tę okolicę więc jest okazja żeby się nimi pochwalić i spróbować wkomponować je w powstający MPZP.

  2. Nieszczęśliwe skrzyżowanie ulic: Legionów, Niepodległości, Metalowców warto zamienić w rondo – gdyby jeszcze, przy udziale rządu jako inwestora udało się od takiego ronda wyprowadzić nową jezdnię z mostem w kierunku ulicy Jana Pawła II (w ciągu DK42) można wyprowadzić ruch od razu poza teren zabudowany. Działka przylegająca do ogrodzenia kościoła na os. Zachodnie jest niewykorzystana i raczej nie będzie, kwestia tylko zmodyfikować linię energetyczną która przez nią przebiega, aby nie utrudniała ewentualnych prac.
    Wspomniane skrzyżowanie charakteryzuje wzmożony ruch samochodowy i trzeba nie lada cierpliwości i zręczności, aby z ul. Niepodległości skręcić w prawo – rondo turbinowe usprawniłoby ruch czyniąc go bezpiecznym czego dowiodła historia skrzyżowania w obrębie tzw. węzła kolejowo-drogowego nieopodal (kto tamtędy jeździł łatwo to pojmie, zresztą Policja może potwierdzić ile zdarzeń drogowych miało tam miejsce do czasu przebudowy na rondo).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here