Muzeum Orła Białego w Skarżysku dla Ukrainy: Wzruszający koncert i postrach rosyjskiego lotnictwa

2249
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Do pomocy Ukrainie włączyło się Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Była muzyka, zbiórka pieniędzy, a odwiedzający mogli zobaczyć Pioruna, zestaw przeciwlotniczy produkowany w Mesko.

Pomoc Ukrainie trwa w całej Polsce, również w Skarżysku-Kamiennej. Naszych sąsiadów wspieramy na wiele sposobów, materialnie i duchowo.

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej w niedzielę zaprosiło do siebie. Nie dość, że wstęp był tego dnia darmowy, to czekały dodatkowe atrakcje.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odwiedzający mogli bezpłatnie zobaczyć wszystkie zbiory, ale też jeden egzemplarz broni, jakiego tam na co dzień nie ma, a o jakim jest głośno w ostatnich dniach.

Przedstawiciele Mesko zaprezentowali Pioruna, przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Jest on między innymi na wyposażeniu ukraińskiej armii i miał zostać użyty do zestrzelenia rosyjskiego śmigłowca. Film pokazujący eksplozję śmigłowca obiegł kilka dni temu internet.

 

https://www.youtube.com/watch?v=f5GoePlcsLg

Do przejażdżki kucykami zaprosiła skarżyska stadnina koni Cicha Stajenka, na chętnych czekał gorący poczęstunek przygotowany przez Dobre Jadło. Swoje stoisko miała też 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Tego dnia odbyły się dwa koncerty. Zespół Klimat ze Skarżyska tym razem wystąpił z patriotycznym repertuarem.

Na koniec wystąpiła Zoriana Grzybowska, pieśniarka z Ukrainy, która od kilku lat mieszka w Polsce. Artystka śpiewa i gra na bandurze, ukraińskim ludowym instrumencie.

Pomoc dla Ukrainy w Skarżysku-Kamiennej, powiecie skarżyskim i okolicy

 

Zoriana Grzybowska zaczęła swój koncert od gorących i wzruszających podziękowań dla Polaków za pomoc okazaną Ukrainie, w szczególności uchodźcom.

– Dziękuję z całego serca, że w tym okrutnym czasie jesteście z nami. Dziękuję każdemu Polakowi, każdej Polce, polskim władzom w imieniu wszystkich moich rodaków. Dziękujemy Polsko! – powiedziała.

Wśród publiczności były osoby z Ukrainy i już pierwsze dźwięki koncertu wywołały łzy wzruszenia.

Tego dnia w muzeum odbyła się również zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie.