REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wizyta w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej w nadchodzący długi weekend z Bożym Ciałem to warta rozważenia opcja. Gwoździem programu będzie Piknik Gastronomiczny, ale jedzenie nie będzie jedyną atrakcją.

Piknik Gastronomiczny 2022 w Muzeum Orła Białego w Skarżysku już się odbył. Kliknij i zobacz relację:

Piknik Gastronomiczny 2022 w Muzeum Orła Białego w Skarżysku: Zlot pasjonatów jedzenia, historii, motoryzacji i… sportu

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Długi czerwcowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Dla kogo będzie naprawdę wolny, tego zapraszamy do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Seria ciekawych wydarzeń w muzeum zacznie się już w środę, gdy muzealnicy wraz z uczniami skarżyskich szkół udadzą się pod pomnik na Rejowie postawiony w hołdzie powstańcom styczniowym. Będzie to w przeddzień przypadającej na 16 czerwca rocznicy postawnie monumentu, który niedawno został z inicjatywy muzeum odnowiony.

W Boże Ciało, w czwartek 16 czerwca 2022 roku, muzeum zaprasza w godzinach 12.00–20.00. Z kolei w piątek, sobotę i niedzielę czynne jest w godz. 8.00–20.00.

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 czerwca 2022 roku, w godz. 10.00–19.00 będzie się odbywał Piknik Gastronomiczny pod hasłem „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu”. To druga edycja imprezy.

Przez te dwa dni będzie można pojeść tradycyjnych przysmaków i zachwycić kubki smakowe, ale to nie wszystko. Będzie też można się wykazać na strzelnicy, posłuchać historii uzbrojenia czy pojeździć zdalnie sterowanymi czołgami. Będzie okazja porozmawiać z siatkarzem, skarżyszczaninem z pochodzenia, Wojciechem Żalińskim.

Piknik Gastronomiczny 2022 w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej – program i atrakcje:

  • Stosika z tradycyjnym jadłem i napitkiem – między innym sery, wędliny, miody, wina, nalewki oraz ciasta
  • Strzelnica z karabinkiem ASG – Strzelecki Klub Sportowy „Patria”
  • Przejażdżki konne – stadnina Cicha Stajenka ze Skarżyska-Kamiennej
  • Czołgodrom – zabawa zdalnie sterowanymi czołgami
  • Stare samochody – grupa Tylko Klasykiem
  • Nauka o broni – wystawi pokaz powtarzalnych karabinów piechoty w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej z III Okręgu Policji Państwowej Komisariat Radom
  • Spotkanie z pochodzącym ze Skarżyska Wojciechem Żalińskim, siatkarzem, aktualnym zdobywcą tytułu mistrza Polski i triumfatorem Ligi Mistrzów z klubem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – niedziela, godz. 14.00

Wstęp na Piknik Gastronomiczny jest w cenie wstępu do muzeum. Podstawowe typy biletów kosztują: normalny – 22 zł, ulgowy – 12 zł, bilet rodzinny – 65 zł. Muzeum Orła Białego oferuje też zniżki dla dużych rodzin, seniorów oraz bilety „Koleją do kultury”.

Zapraszamy!

Piknik Gastronomiczny 2022 - Muzeum Orła Białego - Skarżysko-Kamienna
Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na Piknik Gastronomiczny 2022.