Policja ostrzega: Nie daj się sprzedać!

1868
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Handel ludźmi to współczesna forma niewolnictwa. Świętokrzyska Policja wraz z innymi instytucjami prowadzą akcję informacyjną, która ma ostrzec przed wpadnięciem w pułapkę handlarzy ludźmi.

Handel ludźmi uznawany jest za formę niewolnictwa naszych czasów. Jest przestępstwem rażąco naruszającym podstawowe prawa człowieka, którego istotą jest wykorzystanie ludzi nawet bez ich zgody w celu osiągnięcia korzyści.

Obecnie na świecie jest ponad 40 milionów ofiar handlu żywym towarem. Z tego 25 milionów to ofiary pracy przymusowej. Wśród nich może być każdy. Płeć, wiek, wykształcenie czy pochodzenie nie grają tu roli.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Najczęściej ludzie są wykorzystywani do:

  • pracy przymusowej,
  • prostytucji i seks biznesu,
  • żebractwa,
  • popełniania przestępstw.

Jak informuje rzecznik skarżyskiej Policji Jarosław Gwóźdź, w Skarżysku-Kamiennej oraz najbliższej okolicy nie odnotowano jeszcze takich przypadków, ale nie oznacza to, że nie należy być czujnym.

Chcąc zwrócić uwagę na ten niezwykle groźny proceder, ruszyła kampania informacyjna pn. „Nie daj się sprzedać”, której pomysłodawcą jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, a w jej realizację włączyli się Wojewoda Świętokrzyski oraz Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej PASSA w Kielcach.

W ramach kampanii informacyjnej został zrealizowany specjalny spot, który przedstawia sposoby, w jakie mogą działać sprawcy, przekazuje cenne rady oraz wskazuje, jak się zachować, by nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

Tematykę handlu ludźmi na briefingu prasowym na dworcu PKS w Kielcach przybliżyli jej uczestnicy: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinspektor Jarosław Kaleta oraz Prezes Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej PASSA w Kielcach Katarzyna Banasik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here