Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyska biblioteka publiczna zaprosiła na Noc Bibliotek. W sobotni wieczór można było korzystać z biblioteki nie tylko w standardowy sposób. Były też filmy, konkursy, a przede wszystkim dobra zabawa.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej po raz drugi w historii przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku nosiła tytuł „Czytanie wzmacnia”. W sobotni wieczór przygotowała szereg atrakcji, nie ograniczając się bynajmniej do wypożyczania książek.

Tego wieczoru można oczywiście było szperać w bibliotecznych regałach w poszukiwaniu dobrej lektury, ale na tym się nie skończyło. Bibliotekarze zaproponowali zabawę w wypożyczanie książek „niespodzianek”. Były zapakowane w papier, a informacja o zawartości byłą zdawkowa. Każdy mógł zdecydować, czy pozycję wypożycza, czy nie. Ta zabawa bardzo się bibliofilom spodobała.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poza książkami był też filmy. Najpierw seans familijny w postacie norweskiego filmu „Operacja Człowiek w czerni”, a potem dorośli miłośnicy kina obejrzeli film „Szarada”, który dla uczestników wybrał Tomasz Juchniewicz, prowadzący Klub Miłośników Kina.

Uzupełnieniem wieczornej zabawy w bibliotece była wystawa miłosnych aforyzmów oraz gra online.

Obcując z kulturą, można było też delektować się poczęstunkiem, który bibliotekarze przygotowali tego wieczoru.