Dzieci zadowolone. To była udana Noc Bibliotek 2022 w Skarżysku

853
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Biblioteka publiczna w Skarżysku-Kamiennej przyłączyła się do ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2022. Efekt to zadowolenie ponad trzydziestki dzieciaków, bo to do nich skierowano tegoroczną edycję akcji.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej po raz trzeci przyłączyła się do Nocy Bibliotek – ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, a organizowanej pod patronatem Biblioteki Narodowej. Tegoroczna edycja odbyła  się pod tytułem „To musi się powieść”.

Skarżyska biblioteka skierowała tegoroczną edycję do dzieci i to był dobry pomysł. Młodzi miłośnicy książek dopisali i licznie pojawili się w sobotni wieczór, 1 października 2022 roku, w bibliotece przy ulicy Towarowej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ten ciekawy wieczór zaczął się od projekcji filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Pierwsza tajemnica”. Potem były quizy i zabawy w stylu escape room powiązane z filmem oraz lepienie gniotków.

Dla uczestników przyszykowano też pyszną kolację, a tego wieczoru można też było oczywiście korzystać z biblioteki w standardowy sposób – wypożyczać książki, grać w gry planszowe czy korzystać z komputera.

– Akcja zdecydowanie się udała. Dzieci nam dopisały i bawiły się świetnie. Już w trakcie imprezy pytały, czy w przyszłym roku też zorganizujemy Noc Bibliotek i już teraz chciały się zapisywać. Skoro dzieci chcą, to myślę, że przyszłoroczna edycja się odbędzie – mówi Iwona Kowaleska, dyrektor skarżyskiej biblioteki publicznej.

 

Część zdjęć dzięki uprzejmości biblioteki.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to