Moc Muzeów 2022: Zwiedzanie Muzeum Orła Białego w Skarżysku po zmroku

317
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprosiło na Noc Muzeów 2022. Można było o nietypowej porze zwiedzać ekspozycję, a do tego zupełnie gratis.

Muzeum im. Orła Białego przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów. Przez kilka wieczornych godzin w sobotę 14 maja 2022 roku można było oglądać wystawy i eksponaty bez potrzeby płacenia za bilet.

Była to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć eksponaty w innym niż dzienne świetle. Zwiedzających tradycyjnie najbardziej przyciągały duże eksponaty – samolot Ił-14, kuter torpedowy ORP Odważny czy niedawno odrestaurowany StuG IV.

Od kilku dni można też oglądać nowy-stary nabytek muzeum. Na Rejów wrócił bowiem z wieloletniego wypożyczenia BTR-40. Stoi, jeszcze nie rzucając się w oczy.

Chętni mogli posłuchać historycznych powieści w wykonaniu Mieszka Ogonowskiego. Skarżyszczanin jest pasjonatem historii i absolwentem tejże na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Jednym z jego ulubionych okresów jest średniowiecze i tego wieczoru pojawił się w muzeum w przebraniu średniowiecznego mieszczanina.

Miłośnicy historii mogli sobie też zrobić zdjęcie z rekonstruktorem przebranym za amerykańskiego spadochroniarza.

Odwiedzających muzeum przyciągała też niedawno otwarta wystawa odznaczeń „Order Orła Białego w dziejach orderów polskich i europejskich”.

Order Orła Białego w Muzeum Orła Białego. To i inne odznaczenia do obejrzenia na nowej, imponującej wystawie

 

Jak informuje dyrektor Grzegorz Bień, jeszcze w tym miesiącu skarżyskie muzeum znów zaprosi na cykliczną imprezę. Dzień Dziecka w Muzeum Orła Białego odbędzie się 29 maja, a z kolei 18 i 19 czerwca – piknik gastronomiczny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here