Oferty pracy w Radomiu i okolicach – znajdź coś dla siebie

963
Praca Radom
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Radom to na mapie Mazowsza miasto z relatywnie wysokim stopniem bezrobocia. Warto szukać możliwości wsparcia osób bez zatrudnienia, które są oferowane m.in. przez Powiatowy Urząd Pracy i Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości. Nie bez znaczenia jest też samodzielne przeglądanie ofert pracy.

Jakie zawody uważa się za najbardziej poszukiwane w Radomiu? Gdzie szukać pracy w Radomiu i okolicach?

Praca Radom i okolice – specyfika rynku pracy

Radom leży około 100 km na południe od Warszawy, która jest nie tylko politycznym, lecz także gospodarczym sercem Polski. Praca dodatkowa w stolicy albo oferty pracy zdalnej dla jednej z warszawskich firm pojawiają się dość często w serwisach z ofertami pracy w Radomiu. Warto pamiętać jednak, że dodatkowe zajęcie albo możliwość pracy zdalnej nie jest dla każdego.

Dodatkowa praca w Radomiu dotyczy m.in. usług sprzątania i praca magazynowych. Wielu radomian, zwłaszcza studenci, którzy uczą się w Warszawie, pracuje w stolicy. Wśród całorocznych prac dodatkowych i sezonowych zajęć najpopularniejsze są stanowiska sprzedawców i doradców klienta. Latem wzrasta również zapotrzebowanie na pracowników w hotelarstwie i gastronomii.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Z kolei praca zdalna i hybrydowa to wygodna alternatywa dla pracy stacjonarnej. Możesz mieszkać w Radomiu, ale pracować dla amerykańskiego startupu albo agencji reklamowej z siedzibą w Poznaniu, Krakowie czy we Wrocławiu. Taki model pracy jest najpopularniejszy właśnie w branży IT i reklamowej.

Możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej w innym mieście jest dla radomian dobrym pomysłem, zważywszy na sytuację na rynku pracy. Jak pokazują dane radomskiego Powiatowego Urzędu Pracy, praca Radom i okolice jest poszukiwana przez wiele osób. W czerwcu w Radomiu bez pracy było 9,5% osób w wieku produkcyjnym, a w powiecie radomskim – 14,2%. Dla porównania na całym Mazowszu w tym samym okresie odsetek ten wyniósł 4,3%.

Praca w Radomiu – kogo szukają pracodawcy?

Jeśli szukasz zatrudnienia, możesz na własną rękę przeglądać oferty pracy. Ogłoszenia sprawdź na Gowork.pl. Znajdziesz wśród nich m.in. oferty dla kierowców ciężarówek, od których oczekuje się posiadania prawa jazdy kategorii C, a nawet C+E. Jak można dowiedzieć się z serwisu, poszukiwani są także kierowcy autokarów w Niemczech, którym proponuje się atrakcyjniejsze stawki niż w Polsce. Nie brakuje również ogłoszeń dla sprzedawców i przedstawicieli handlowych, a także pracowników budowlanych.

Oferty pracy dodatkowej i stacjonarnej w Radomiu, które znajdziesz na portalu z ogłoszeniami o pracę, odpowiadają Barometrowi Zawodów 2022. Według prognozy radomskiego urzędu pracy, w 2022 roku do przedstawicieli najbardziej deficytowych zawodów należy zaliczyć lekarzy, pielęgniarki i położne, a także nauczycieli przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu.

Nie mniej poszukiwani są m.in. pracownicy budowlani, w tym osoby specjalizujące się w robotach wykończeniowych, a także operatorzy sprzętu do robót ziemnych i monterzy instalacji. W Radomiu brakuje również mechaników samochodowych, pracowników służby zdrowia (w tym przede wszystkim stomatologów, ratowników medycznych i fizjoterapeutów) oraz kierowców ciężarówek i ciągników rolniczych. Wśród innowacyjnych zawodów ogromnym zainteresowaniem potencjalnych pracodawców cieszą się osoby z doświadczeniem w marketingu internetowym, programowaniu oraz projektowaniu i administrowaniu bazami danych.

Zobacz również:

Skarżysko-Kamienna – jacy specjaliści na rynku pracy są najbardziej potrzebni?

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą masalski.pl