REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa 2023 w Skarżysku-Kamiennej osiągnął imponujący jubileusz. Tegoroczna edycja będzie nosiła numer 50. Zapraszamy miłośników poezji do udziału. Nagrody, jak przystało na jubileusz, będą wyjątkowe.

Zobacz relację z wydarzenia:

Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa 2023 był wyjątkowy, bo jubileuszowy. To już 50 lat z poezją w MCK w Skarżysku!

Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej należy do wydarzeń kulturalnych o jednej z najdłuższych tradycji w naszym mieście. Miasto w tym roku obchodzi 100-lecie, a turniej będzie świętował 50-lecie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Od samego początku turniej miał na celu popularyzację poezji i pokrewnych jej dziedzin sztuki. Początkowo wykonywane były tylko wiersze naszego wybitnego, a zmarłego w Skarżysku-Kamiennej, poety. Z czasem dopuszczono inny niż „staffowski” repertuar, ale Leopold Staff jako patron został już na stałe.

31 maja 1957 – w Skarżysku zmarł Leopold Staff. Co po nim zostało?

W tym roku również zapraszamy miłośników poezji do Skarżyska. Jak zawsze czekać będzie wyjątkowa atmosfera wydarzenia, a najlepsi wrócą do domu z nagrodami.

Uczestnicy muszą przygotować i zaprezentować dowolny tekst literacki z literatury polskiej bądź światowej. Zarówno liczba tekstów do prezentacji (wiersz, proza, collage tekstów) jak i forma wypowiedzi artystycznej są dowolne (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana).

Podstawowe kryteria, jakie muszą spełnić uczestnicy, to:

  • ukończone 16 lat
  • przygotowanie repertuaru nieprezentowanego w poprzednich edycjach naszego turnieju
  • udział w eliminacjach i zakwalifikowanie się do finału (nie dotyczy laureatów ogólnopolskich konkursów recytatorskich i imiennie zaproszonych recytatorów)
  • obecność od początku do końca turnieju

Nagrody w jubileuszowej edycji to:

  • nagroda główna: Gałązka Wikliny
  • nagroda specjalna dla zwycięzcy konkursu jubileuszowego
  • nagroda specjalna za najlepszą interpretację utworu Leopolda Staffa

Ogólna pula nagród wynosi 30 000 złotych. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki.

Zobacz relację z poprzedniej edycji turnieju im. Leopolda Staffa:

Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa 2022 w Skarżysku zakończony. Skarżyszczanin i suchedniowianka wśród laureatów

 

50. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa odbędzie się w dniach 1–3 grudnia 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, przy ul. Słowackiego 25.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 listopada 2023 roku. Należy je kierować na adres tradycyjny lub mailowy mcksko@wp.pl.

Więcej informacji, w tym regulamin i karty zgłoszeniowe są na stronie: https://mck.skarzysko.pl/wydarzenia-mck/konkursy/recytatorskie/50-ogolnopolski-turniej-recytatorski

Organizatorem turnieju jest Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, a honorowym patronem jest prezydent miasta.

Sponsorami nagród są: Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej, PGE Dystrybucja SA oraz hotel Promień.

Zapraszamy!

50. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa odbędzie się w dniach 1–3 grudnia 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej