REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Bohaterem środowego programu TVN Uwaga był Oliver Stachura, chory na raka 9-letni chłopiec ze Skarżyska-Kamiennej. Dowiedziała się o nim cała Polska, a to przełożyło się na ogromny wzrost kwoty na zbiórce internetowej.

Pomoc dla Olivera Stachury ze Skarżyska trwa od kilku tygodni. Chłopiec choruje na nowotwór móżdżku, a nowotwór utworzył przerzuty. Najprawdopodobniej będzie musiał być leczony gdzieś za granicą, być może w USA.

Zapraszamy na koncert charytatywny dla Olivera Stachury do MCK:

Wielki koncert charytatywny dla Olivera Stachury: Mnóstwo atrakcji oraz Mafia i Popek w Skarżysku

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Takie leczenie będzie nierefundowane i może kosztować nawet miliony złotych i dlatego bliscy rodziny ruszyli z pomocą, do której zaangażowali już nie tylko całe Skarżysko, ale i cały kraj.

Tutaj dowiesz się, kim jest Oliver Stachura, i jak można mu pomóc:

Jego życie wisi na włosku. Ruszyła fala pomocy dla chorego na nowotwór Olivera Stachury ze Skarżyska-Kamiennej

W środę program Uwaga TVN był w całości poświęcony Oliverowi Stachurze. Kilka tygodni temu w Skarżysku gościł bus programu i dziennikarze stacji TVN. To wtedy inicjatorzy akcji pomocy dla Oliego poprosili o poświęcenie mu czasu na antenie.

Tutaj obejrzysz odcinek TVN Uwaga o Olim:

Oliver Stachura w TVN Uwaga

W efekcie o Oliverze ze Skarżyska i jego sytuacji dowiedzieli się ludzie w całej Polsce, a pewnie też i za granicą. To przełożyło się niezwykły przyrost kwoty na zbiórce na stronie SiePomaga. Przed programem na zbiórce było blisko 385 tysięcy, a obecnie, w czwartek w południe, jest ponad 560 tysięcy.

– Ja nie mogłem obejrzeć na żywo, były różne obowiązki, miałem też tremę. My zresztą nie jesteśmy medialni. Mnie samemu było ciężko, a żona jest zbyt rozbita, żeby stanąć przed kamerą. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za odzew. Za wpłaty na zbiórkę, za kontakt z nami, za słowa wsparcia. Jesteśmy pod wrażeniem, że tak wiele osób pomaga Oliemu i nam, choć nas zupełnie nie zna – mówi Michał Stachura, ojciec Olivera.

Również inicjatorzy i prowadzący zbiórkę oraz internetowe licytacje, są pod wrażeniem.

– Byliśmy w szoku. Serce rosło, jak widzieliśmy, jak licznik zbiórki biegł do przodu. Ludzie o dobrych sercach wpłacali pieniądze, choć nie znają Oliego osobiście. Do grupy wsparcia  na Facebooku również dołączyło wiele osób, ponad trzysta. To również ludzie nie tylko ze Skarżyska – mówi Martyna Jarosińska, jedna z inicjatorek akcji pomocy dla Olivera Stachury.

Zbiórka internetowa dla Olivera Stachury:

 

Oliver w tym momencie jest w trakcie radioterapii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Po niej będzie można mówić o dalszych możliwościach leczenia. Odbyły się też już konsultacje z lekarzami z zagranicy. Jak mówi Michał Stachura, Oli dzielnie znosi leczenie, choć nie bez problemów.

– Dziś trzeci dzień radioterapii. Oliver znosi ją ciężko. Ma bóle głowy, wymioty, jest bezsenność. Musi brać leki przeciwobrzękowe mózgu. Ogólnie jest słaby. Czasami odzyskuje siły, żeby posiedzieć, ale ogólnie jest bardzo słaby – dodaje Michał Stachura.

Pomoc dla Olivera więc nie ustaje. Zbiórka w internecie trwa i będzie trwać nadal. Podobnie jak licytacje na Facebooku. Będzie też więcej wydarzeń w realu. Po niedawnym kółku na Rejowie będą kolejne wydarzenia. Już w najbliższą sobotę odbędzie się turniej z udziałem drużyn młodzieżowych, z licytacjami, na którym będą też znani sportowcy. Będzie też koncert, a 30 października wielki festyn w MCK z udziałem gwiazd.

Zobacz, jak było na charytatywnym kółku dla Olivera Stachury:

Kółko dla Olivera Stachury: Skarżysko pomaga aktywnie choremu chłopcu

 

Oliver Stachura ma 9 lat. Mieszka w Skarżysku-Kamiennej, jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 8. W czerwcu 2021 roku wykryto u niego nowotwór móżdżku. Dużych rozmiarów guz został usunięty, ale okazało się, że pojawiły się przerzuty. Chłopiec przechodzi leczenie dostępnymi w Polsce metodami, ale na terapię, która może mu uratować życie, w naszym kraju nie ma szans. Trwają poszukiwania szpitala i lekarzy za granicą, którzy podejmą się leczenia. Trwają też rozmaite akcje, których celem jest zebrać pieniądze, aby pokryć koszty leczenie, które mogą pójść w miliony złotych.

Zapraszamy na wydarzenia dla Olivera Stachury:

Weekend z atrakcjami dla nas i na leczenie Olivera Stachury. Zapraszamy na turniej i koncert

 

Trwa akcja pomocy dla Olivera Stachury
Trwa akcja pomocy dla Olivera Stachury

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to