Oliver Stachura - Skarżysko-Kamienna
Oliver Stachura; fot. archiwum prywatne
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Oliver Stachura, 9-letni chłopiec ze Skarżyska-Kamiennej, choruje na złośliwy nowotwór móżdżku. Najprawdopodobniej jedynym dla niego ratunkiem będzie leczenie w USA, które będzie na pewno bardzo drogie. Z pomocą ruszyło całe Skarżysko-Kamienna i nie tylko. Trwa zbiórka internetowa oraz licytacje.

Oliver Stachura ma 9 lat. Jeszcze do niedawna był wesołym chłopcem, który lubił bawić się z rówieśnikami. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku, mieszka na Dolnej Kamiennej.

Oliver Stachura; fot. archiwum prywatne

Nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawiły się u niego bóle głowy, potem wymioty. Czujność rodziców kazał im udać się z synkiem do lekarza. Wtedy, jak grom z jasnego nieba, spadła na nich wszystkich wiadomość, że Oliver ma nowotwór móżdżku, w dodatku bardzo złośliwy, z przerzutami.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W sieci trwa zbiórka, do której link tutaj:

 

Czytamy w niej:

Każde ze słów, które tu piszę, waży tonę i przygniata mnie do ziemi. Oczy zalewają się łzami, po plecach przechodzi dreszcz, a ja wiem, że nie mogę się poddać, nie mogę po prostu rozpaczać. Muszę walczyć o życie synka! Do utraty tchu, dopóki tli się nadzieja!

Chemioterapia niemal zabiła Oliego, ale guz zdaje się być niewzruszony. Wykryto przerzuty w mózgu i kręgosłupie. Synek przygotowywany jest do radioterapii zmodyfikowanej, jednak rokowania są brutalne… To nie uratuje naszego dziecka! Nadzieję daje innowacyjne leczenie, dostępne za oceanem. I chociaż nie wiemy jeszcze, ile będzie ono kosztowało, ani jak długo trwało, to wiemy, że sami nie uratujemy Oliego! Każdy dzień to dla nas bezpowrotnie stracona szansa… Być może szansa na życie! Dlatego proszę – pomóż!

Michał, tata

Drugim ciosem była informacja, że żaden ze szpitali w Polsce, żaden z lekarzy, nie podejmie się leczenia chłopca. Jak często bywa w takich przypadkach, szansa na pomoc pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Właśnie w tej chwili, z tego, co udało nam się dowiedzieć, w Polsce przebywa lekarz z USA, który pochyli się nad Olim i jego chorobą.

Oliver Stachura; fot. archiwum prywatne

Jeśli dojdzie do leczenia za oceanem, będzie ono bardzo drogie. Koszty mogą iść w miliony złotych. Z pomocą ruszyli ludzie dobrej woli i ruszyła fala pomocy. W internecie trwa zbiórka, na której szybko przybywa pieniędzy.

– Nawet jeśli lekarze dadzą Oliemu jeden procent szans, to my będziemy jemu i jego rodzicom pomagać. Oni są pod ścianą. Chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy, aby chociaż finanse nie były dla nich problemem – mówi Martyna Jarosińska, jedna z inicjatorek akcji pomocy dla Olivera.

Druga forma pomocy to licytacje na Facebooku. Jest ich tyle, że nie sposób je wszystkie wymienić. Jedne już się zakończyły, inne trwają, a pojawiają się kolejne. Wylicytować można bardzo różne rzeczy i usługi. Są wśród nich drobiazgi i rzeczy naprawdę ogromne, są rzeczy tanie i bardzo kosztowne.

Wylicytować można przedmioty codziennego użytku, kulinarne pyszności, usługi różnego rodzaju od skarżyskich i nie tylko skarżyskich firm. Jest mnóstwo ofert przejażdżek bardzo oryginalnymi pojazdami jak quady, amerykany, klasyki, ciężarówki Star czy znaną wielu skarżyszczanom „egipską” ciężarówką Łukasza Wilczyńskiego.

Licytacje odbywają się w tej grupie na Facebooku:

LICYTACJE DLA OLIVERA STACHURY

W planach są też rozmaite wydarzenia charytatywne, w tym kółko na Rejowie, turniej piłki nożnej i festyn charytatywny dla Olivera Stachury. O wielu jeszcze nie wiemy, ale na pewno dowiemy się wkrótce. Grupa osób zaangażowanych w pomoc dla Oliego próbuje też zainteresować jego sytuacją program TVN UWAGA.

Zapraszamy na charytatywne kółko na Rejowie i na inne wydarzenia dla Olivera Stachury:

Będzie kółko na Rejowie dla Olivera Stachury! Aktywnie pomagamy choremu chłopcu ze Skarżyska

Weekend z atrakcjami dla nas i na leczenie Olivera Stachury. Zapraszamy na turniej i koncert

 

 

Oliverowi Stachurze pomaga mnóstwo osób

Poniżej kilka przykładów rzeczy i usług wystawionych na aukcje (część z nich jest już zakończona):

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to