Oliwia Niewczas wśród jurorek konkursu (fot. archiwum SP 2)
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Oliwia Niewczas, uczennica szóstej klasy SP 2 w Skarżysku zajęła trzecie miejsce wśród uczniów szkół podstawowych w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie.

Ogólnopolski finał konkursu organizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych odbył się w siedzibie Sądu Najwyższego w Warszawie. Oliwia Niewczas znalazła się w gronie 28 uczniów podstawówek i gimnazjów z całego kraju, którzy pomyślnie przeszli etap okręgowy.

Finaliści występowali przed komisją oraz publicznością, odpowiadając ustnie na wylosowane pytanie. Skarżyszczanka zdobyła 18 punktów na 20 możliwych. Od pierwszego miejsca dzieliły ją dwa punkty, a od drugiego tylko jeden.

OGŁOSZENIA

Do sukcesu Oliwii przyczyniła się  nie tylko jej duża wiedza, ale też umiejętność wypowiedzi ustnej, prezencja, utrzymanie kontaktu wzrokowego, autentyczność przekazu, budzenie wyobraźni, dykcja itd.

Oliwia Niewczas świetnie zna zapisy Konstytucji RP, Konwencji o Prawach Dziecka, Europejskiej Konwencji Praw Człowieka czy przepisy z dziedziny prawa cywilnego, karnego i postępowania w sprawach nieletnich. Doskonale wie, czym jest mediacja, jak sporządzić testament, złożyć reklamację, co zrobić w przypadku naruszenia dóbr osobistych oraz jak chronić dane osobowe. Ponadto  doskonale orientuje się w zawodach prawniczych, a jeden z nich chciałaby wykonywać w przyszłości.

Na szczeblu okręgowym świetnie spisywała się też inna uczennica Dwójki, Amelia Sieczka z klasy piątej. Obie z Oliwią zdobyły maksymalną liczbę 40 punktów i rywalizowały ze sobą w dogrywce. Poziom wiedzy zaprezentowanej przez uczennice był bardzo wysoki. Komisja miała trudne zadanie i ostatecznie do trzeciego etapu tego konkursu zakwalifikowała się Oliwia.

Na wyróżnienie zasługuje również Maria Syposz, również uczennica klasy piątej, najmłodsza uczestniczka etapu okręgowego, która zajęła w nim 5. miejsce.

Uczennice do konkursów przygotowuje Ewa Kopeć.

Gratulacje dla młodzieży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here