W Suchedniowie już mają medal! Skarżyszczanie też dopingują drużynę tenisa stołowego Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów

1237
Na meczach Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów można spotkać wielu mieszkańców Skarżyska
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Tenisiści stołowi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów awansowali do półfinału tegorocznych rozgrywek LOTTO Superligi, a to oznacza, że już znaleźli się w strefie medalowej. Wśród kibiców na trybunach jest wielu skarżyszczan.

Drużyna Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów błyskawicznie wspięła się po drabinie rozgrywek ligowych w Polsce. Klub założony został w 2015 roku, więc wystarczyło kilka lat, aby zacząć się liczyć na krajowej i europejskiej arenie.

Corocznie wzmacniana drużyna już w poprzednim sezonie awansowała do fazy play-off LOTTO Superligi mężczyzn, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, ale przygodę zakończyła na pierwszej rundzie. W obecnym pierwsza runda jest już za nami, a suchedniowianie grają dalej.

W pierwszej rundzie suchedniowianie, którzy zajęli drugie miejsce w rundzie zasadniczej, zmierzyli się z zespołem AZS AWFiS Balta Gdańsk. W pierwszym, wyjazdowym, meczu zespół z Suchedniowa wygrał na wyjeździe 3:1. Byli więc w komfortowej sytuacji przed rewanżem w Suchedniowie w minioną niedzielę, 23 kwietnia 2023 roku.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Na trybunach hali sportowej w Suchedniowie stawiło się wielu kibiców, którzy liczyli na wynik dający awans do półfinału. Awans z kolei dawał już medal w tegorocznej walce o mistrza Polski. Kto przybył, na pewno nie pożałował. Gospodarze nie dali sobie odebrać szansy na największy sukces w historii klubu. Już po dwóch wygranych pojedynkach zapewnili sobie wygraną, a ostatecznie pokonali Gdańszczan 3:0. Tym samym mają co najmniej brązowy medal.

Po półfinale kibicom za doping i liczną obecność na meczach dziękowali Robert Floras oraz prezes klubu Maciej Glijer.

Suchedniowianie na pewno jednak nie zrezygnują z walki o krążki z jeszcze cenniejszego kruszcu. W walce o finał powalczą jednak z nie lada rywalem. Będzie nim zespół Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. To obrońca tytułu mistrza Polski. W składzie ma świetnych Polaków i obcokrajowców. Marek Badowski to doświadczony i uznany pingpongista, a Miłosz Redzimski to bodajże najbardziej utalentowany obecnie zawodnik młodego pokolenia. Panagiotis Gionis to z kolei świetny reprezentant Grecji.

Jednak Global Pharma Orlicz 1924 nie musi być na straconej pozycji i na pewno nie dwumeczu bez walki. Optymizmem niech napawa fakt, że w rundzie zasadniczej suchedniowianie w jednym z dwóch meczów rywali ograli.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w sezonie 2022/23 gra w składzie: Robert Floras, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek, Asuka Machi (Japonia), Kowa Nakamura (Japonia), Mitsuto Nakamaura (Japonia), Dawid Stapór, Paweł Włodyka, Bartosz Majcher.

Asuka Machi

Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się 2 czerwca 2023 roku w Grodzisku. Rewanż w Suchedniowie 4 czerwca 2023 roku o godz. 16.00 w hali przy ulicy Sportowej 5.

Wstęp na mecze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów jest bezpłatny. Mało tego, kibice i tak otrzymują bilet, a wśród nich rozlosowywane są nagrody.

Wśród kibiców jest zawsze wielu skarżyszczan, w większości związanych z tą dyscypliną sportu. Skarżysko ma drużyny w III lidze i to trzy, a wszystkie to zespoły klubu KTS Skarżysko-Kamienna. Skarżyszczanie grają też w innych klubach regionu. W poprzednich latach zdarzało się, że suchedniowski klub grał mecze w Skarżysku, gdy suchedniowska hala nie była dostępna.

Wiesław Mazurek, jeden z najbardziej doświadczonych naszych pingpongistów, niegdyś zawodnik STS Skarżysko oraz właśnie Orlicza 1924, który teraz występuje w Campeones Wąchock, też był na trybunach półfinałowego spotkania.

Awans Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów do półfinału LOTTO Superligi nie jest dla mnie zaskoczeniem. W półfinale wszystko się może zdarzyć. Drużyna gra równo. Może być nawet finał.Wiesław Mazurek

Innym pingpongistą ze Skarżyska, który również trzyma kciuki za Orlicz 1924, jest Michał Boguta, lider KTS-u Skarżysko.

Suchedniowski zespół gra doskonały sezon. Pokazują, że już mocno okrzepli w LOTTO superlidze. Z meczu na mecz pokazują nowe oblicze. Drugiego miejsca w tabeli i tego awansu nie zaliczam do niespodzianki, bo klub ma bardzo mocnych zawodników i jest to efekt działań podejmowanych w klubie.Michał Boguta

Na trybunach prawie zawsze jest też Wacław Ziomek, niegdyś zawodnik, teraz trener i organizator wydarzeń pingpongowych.

Zespół zaskoczył mnie drugim miejscem w tabeli. Wydawało się, że będzie trzecie, ale wygrana na wyjeździe Bydgoszczy pomogła i do tego jeszcze podbudowała zespół. W starciu z mistrzem mają szanse, bo już raz tu wygrali z nimi. Będzie ciekawe starcie. Zobaczymy.Wacław Ziomek

Zapraszamy na mecze do Suchedniowa!