Dzieci i młodzież propagują zdrowe i wolne od nałogów życie. PCK nagradza

890
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyski oddział Poleskiego Czerwonego Krzyża rozstrzygnął dwa konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży ze Skarżyska-Kamiennej i okolic. Laureaci dostali nagrody.

Dwa coroczne konkursy PCK zostały rozstrzygnięte. Konkurs „Jestem wolny – nie uzależniam się” był skierowany do młodzieży klas siódmych i ósmych podstawówek, a konkurs „W zdrowym ciele – zdrowy duch” do przedszkolaków.

Konkursy popularyzują wiedzę o życiu w zdrowiu oraz życiu wolnym od nałogów. Wśród nich są nie tylko niebezpieczne dla zdrowia używki, ale też zagrożenia, które pojawiły się niedawno, głównie uzależnienie od nowoczesnych technologii, w tym internetu, mediów społecznościowych.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

– Jako PCK realizuje konkursy od lat. Rosną nam kolejne pokolenie narażone na zagrożenie. Szczególnie dorastająca młodzież szkolna jest narażona na pokusy dnia codziennego. Naszym celem jest propagowanie życia wolnego od nałogów i uzależnień oraz uczenie zachowań asertywnych – powiedziała Barbara Lipnicka z Oddziału Rejonowego PCK w Skarżysku-Kamiennej.

Wyniki konkursów:

Jestem wolny – nie uzależniam się

  1. miejsce: Roksana Kowalczyk SP 1 Skarżysko-Kamienna
  2. miejsce: Igor Franczyk – SP Wola Szcz.
  3. miejsce: Dawid Mamcarz – SP Skarżysko Kościelne

W zdrowym ciele – zdrowy duch

  1. miejsce: Przedszkole Publiczne nr 1 w Skarżysku-Kamiennej
  2. miejsce: Przedszkole Publiczne nr 16 w Skarżysku-Kamiennej
  3. miejsce: Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym

Wystawę prac można oglądać w Miejskim Centrum Kultury do 12 listopada 2021 roku.

W jury konkursów zasiadły: Katarzyna Piwnik – MCK, Małgorzata Ledwójcik – Sanepid, Barbara Lipnicka – PCK.

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Urząd Miasta Skarżysko-Kamiennej, a w imieniu prezydenta miasta wręczyła je Urszula Wiśniewska, kierownik Referatu Zdrowia.

Akcja realizowana była przez Polski Czerwony Krzyż przy współudziale środków finansowych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here