REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Jubileuszowy koncert zespołu Perły z Lamusa był jak zawsze zachwycający, a jednocześnie wyjątkowy jak nigdy. Jak zawsze był różnorodny repertuar dla każdego, jak zawsze były zmiany nastroju i jak zawsze wystąpili goście, którzy świetnie zgrali się z Perłami.

Zespół senioralny Perły z Lamusa działający przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego wieku w tym roku obchodzi piękny jubileusz 10-lecia działalności artystycznej. Chyba nawet jego inicjatorka i liderka Anna Tchórzewska nie przypuszczała, że ta przygoda będzie tyle trwać. Tymczasem trwa w najlepsze, czego jubileuszowy koncert był tylko potwierdzeniem.

Koncert, który nosił tytuł „Niech żyje bal”, odbył się w niedzielę 19 lutego 2023 roku. Choć trwał ponad trzy godziny, niemożliwe, aby ktokolwiek się nudził. A trzeba podkreślić, że sala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury była wypełniona do ostatniego miejsca.

Anna Tchórzewska, liderka zespołu Perły z Lamusa:

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tyle dni, tyle nocy, tyle miesięcy, a my wciąż jesteśmy z Państwem. Wy jesteście naszym motorem napędowym i to dzięki Państwu funkcjonujemy, bo przychodzicie, słuchacie nas, śpiewacie razem z nami. Pięknie dziękujemy za to. Perły z Lamusa kłaniają się Państwu.

Zaczęło się od gratulacji i nimi koncert się zakończył. Prezydent Skarżyska Konrad Krönig, posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz, członkini zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska, a także dyrektorka MCK Grażyna Majewska listem gratulacyjnym wyrażali swój podziw dla dokonań  zespołu, winszowali nie tylko samego jubileuszu, ale przede wszystkim niezwykłego daru, jakim jest to, że Perły z Lamusa potrafią rozruszać każdą widownię.

Katarzyna Bilska, członkini zarządu Powiatu Skarżyskiego:

Statuetki, nagrody, wyróżnienia. To świadczy o waszej wielkości. Ale to jeszcze nie wszystko. Wy jesteście naszymi terapeutami. Dzięki wam wiemy, że w każdym momencie życia możemy zrobić coś, o czym marzymy, że realizujemy się tak, jak jeszcze kiedyś nie mielibyśmy śmiałości. Ogrom dobra, który my czerpiemy od was, jest wielki. To, co nam przekazujecie, jest niezastąpione. W imieniu władz powiatu bardzo wam dziękuję.

Pomiędzy gratulacjami było jak zawsze pięknie. Piosenki, zarówno nostalgiczne, jak i wesołe, do tego scenki, wiersze i monologi to jest to, z czego słyną Perły z Lamusa. Z roli liderki zespołu świetnie na scenie wywiązywała się Anna Tchórzewska.

Perły z Lamusa, choć same potrafią bez problemu zabawiać każdą publikę, na scenę chętnie zapraszają gości. Tak było i tym razem. Pojawił się inny zespół z uniwersytetu trzeciego wieku, The Fifty Five, który zachwyca podobnie, ale tańcem. Po raz kolejny w Skarżysku-Kamiennej wystąpił zespół z Szydłowca, Fantazja, także senioralny i również kierowany przez Annę Tchórzewska. Ten zespół swoje 10-lecie będzie obchodził w 2024 roku.

Furorę zrobił nowy na skarżyskiej scenie zespół – Nasza Kapela ze Skarżyska TakaPaka, który do części piosenek zaprosił Annę Tchórzewską.

Nasza Kapela ze Skarżyska TakaPaka – Skarżysko ma kapelę podwórkową. Śpiewają też o naszym mieście

 

Ogromne brawa zebrał wokalista Tomasz Skuza. Choć Perły z Lamusa to zespół seniorów i na widowni też dominowali seniorzy, to nie oznacza, że nie było młodszych następców. Równie wielkie brawa zebrał zespół taneczny Butterfly ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku.

W trakcie znalazł się też czas na garść wspomnień. Na ekranie wyświetlono zdjęcia z 10 lat historii Pereł z Lamusa, które opisywała Anna Tchórzewska. Początki zespołu to pięcioro osób na czele z liderką. Potem wszystko potoczyło się już błyskawicznie. Trudno byłoby dziś znaleźć jakieś miasto czy miejscowość w regionie, gdzie nie znano by Pereł ze Skarżyska. Po drodze były też występy w telewizji, a i licznych nagród, jak choćby Scyzoryków, też nie zabrakło. Wspomniano również nieżyjącą członkinię Marię Wołosiewicz.

Zespół Perły z Lamusa powstał przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku 1 lutego 2013 roku. Na początku tworzyło go pięć osób na czele z Anną Tchórzewską. Grupa szybko się rozrosła i teraz jej grono liczy kilkanaście osób. Zespół nie ogranicza swoich występów do Skarżyska-Kamiennej i okolicy. Koncertował nie tylko w regionie, ale również i poza Świętokrzyskiem. Można go było oglądać i słuchać również na szklanym ekranie. Grupa Perły z Lamusa wystąpiła w telewizyjnym show „Mam Talent!” w TVN. Z kolei Anna Tchórzewska wzięła udział w innym show – The Voice Senior w TVP, gdzie dotarła do finału. I zespół, i jego liderka, mają też na koncie Scyzoryki, czyli świętokrzyskie nagrody muzyczne. Anna Tchórzewska jest też laureatką nagrody Powiatowe Dęby.

Obecnie w zespole Perły z Lamusa występują: Anna Tchórzewska, Danuta Głogowska, Janina Łyżwa, Bożenna Winiarska-Kasprzyk, Bożena Fijałkowska, Irena Lasek, Irena Chwastek, Ewa Kęska, Halina Nowak, Anna Siemiączko, Ryszard Siedlak, Bogusław Zielnik, Mieczysław Siemiączko, Józef Łyżwa, Mirosław Pardela, Kazimierz Zawadzki.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to