Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ponad 600 pluszaków trafiło dziś do skarżyskich dzieci. A dostarczali je pomocnicy Mikołaja – radni Marek Gąska i Adam Ciok.

Dokładnie dziś, w Mikołajki, nastąpił finał akcji, jaką zorganizowali radni Marek Gąska i Adam Ciok. Poprosili oni mieszkańców miasta o przekazywanie pluszowych zabawek, w tym niezwykle popularnych Świeżaków, które potem miały trafić do skarżyskich przedszkolaków.

W sumie zebrali ponad 600 zabawek i zawieźli je dzieciom ze skarżyskich przedszkoli, pierwszakom ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz najmłodszym pacjentom szpitala. W kilku miejscach pomocnicy trafili na swojego szefa, prawdziwego Mikołaja, lub też przybyli tuż po nim.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Część zabawek trafiła wcześniej na Ukrainę, do polskiej szkoły w Winnicy. To dzieci z Ósemki co roku organizują paczkę dla swoich rówieśników zza wschodniej granicy.

Akcja zaczęła się od zbiórki naklejek na Świeżaki. Potem mieszkańcy Skarżyska i okolic zaczęli też przynosić Świeżaki i inne pluszowe zabawki. Pluszaków przybywało, przybywało, i licznik zatrzymał się na ponad 600 sztukach. – Dziękujemy wszystkim darczyńcom. To tak naprawdę ich zasługa, że dzieci dziś mogły cieszyć się z zabawek – mówi Adam Ciok.