Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżysko-Kamienna otrzymało pieniądze na dwie inwestycje z programu Polski Ład. Miasto wyremontuje fragment ulicy Pułaskiego, a powiat – budynek przy ulicy Sikorskiego. Potem w nim będzie miał siedzibę Powiatowy Urząd Pracy.

Rząd ogłosił właśnie, który z samorządów i ile otrzyma pieniędzy z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Wśród beneficjentów są zarówno gmina Skarżysko-Kamienna, jak i Powiat Skarżyski. Obie jednostki samorządowe wykonają po jednej inwestycji z pieniędzy z Polskiego Ładu.

Powiat Skarżyski otrzymał 11,4 miliona złotych, za które wykona termomodernizację budynku na Milicy przy ulicy Sikorskiego 20. W tym budynku mieszczą się obecnie między innymi sąd rejonowy, prokuratura rejonowa oraz biura.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Po zakończeniu prac Sikorskiego 20 będzie nowym adresem również dla Powiatowego Urzędu Pracy, który zostanie tam przeniesiony z ulicy 1 Maja.

 

Miasto otrzymało 4,75 miliona złotych na przebudowę ulicy Pułaskiego w Skarżysku na odcinku od ulicy Armii Krajowej do ulicy Moniuszki. Ten odcinek ma niespełna 400 metrów. Wykonana zostanie kompleksowa przebudowa ulicy wraz z wszelkimi mediami. Przebudowa Pułaskiego ma zostać wykonana w 2022 roku.

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Ile pieniędzy otrzyma cebea na operację w regionie ? Tyle samo ?
    Szczerze mówiąc zastanwiam się w jakim celu te wszysktie remonty i wydatki, skoro np. budynek „Lipsk” świeci pustkami ? Czy nie tam powinna mieć siedzibę jedna z wymienionych instytucji przy znacznie mniejszych kosztach ? UM / PUP miałyby tam odpowiednie warunki to duży budynek, ale no tak … zawieszenie kabrioleta mogłoby nie wytrzymać jazdy po tamtejszym rondzie. Zatem czy nie warto właśnie owo rondo wyremontować ? Tak tylko pytam jako spec od ruchu drogowego mego fachu podstawowego 🙂

  2. Urząd Pracy w Skarżysku jest tak samo niepożądany jak samo bezrobocie. Można tam oczywiście umieścić dowolną liczbę znajomych i członków rodziny pozbawionych kwalifikacji kompletnie dzięki czemu w normalnych warunkach zasililiby rzeszę bezrobotnych. W erze cyfrowej gdy wreszcie państwo zrozumiało, że jest PESEL i nie trzeba ciągle zmieniać dokumentów tj. dowód osobisty elektroniczna ewidencja bezrobotnych z rozpatrywaniem wniosków o zasiłek i obligatoryjnym przeglądaniem ofert zatrudnienia przez zarejestrowanego nie powinna być trudna. W tym celu mogą istnieć Wojewódzkie Urzędy Pracy z odpowiednimi platformami internetowymi, a nieudaczników z PUP można zdjąć z listy płac samorządu terytorialnego. Współpraca z pracodawcami może przecież odbywać się w oparciu o analogiczne narzędzia i procedury co proponowane dla bezrobotnych.

Comments are closed.