Powiat Skarżyski rozpoczyna obchody jubileuszu 25-lecia istnienia. Na początek odbył się koncert

1160
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Koncertem w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej Powiat Skarżyski rozpoczął celebrowanie 25-lecia istnienia. Imprez jubileuszowych będzie więcej.

W 1998 przeprowadzono reformę administracyjną kraju, która weszła w życie 1 stycznia 1999 roku. W efekcie w Polsce powstało 16 województw oraz 308 powiatów. Wśród nich znalazł się Powiat Skarżyski.

W tym roku władze powiatu celebrują więc ćwierćwiecze istnienia. Pierwszym wydarzeniem w ramach jubileuszu 25-lecia był koncert muzyczny pt. „Z muzyką w nowy rok”, który odbył się w MCK.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na scenie sali widowiskowej pojawili się uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej – orkiestra, chór oraz soliści. Wystąpili również zarówno obecni, jak i byli stypendyści Fundacji Daj Szansę. Wśród nich wielu to również uczniowie lub absolwenci skarżyskiej szkoły muzycznej.

Zaprezentowali jak zawsze imponujący, a przy tym różnorodny repertuar. O poszczególnych dziełach muzycznych i często też kulisach ich powstania mówili prowadzący koncert Monika Walczak oraz Włodzimierz Sojka.

Koncert, który odbył się 18 stycznia 2023 roku, jest pierwszym, ale oczywiście nie będzie jedynym wydarzeniem w ramach obchodów 25-lecia Powiatu Skarżyskiego.

Jak poinformowali Starosta Skarżyski Artur Berus i Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego Jacek Jeżyk, będzie ich więcej, zarówno kulturalnych, jak i sportowych, a zwieńczeniem obchodów będzie uroczysta sesja rady powiatu na jesieni 2023 roku.

Bieżący rok będzie więc czasem obchodzenia dwóch jubileuszy. W 2023 roku mija 100 lat od przyznania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej.

 

1 KOMENTARZ

  1. Bogu dzięki za reformę samorządową i powiaty. Dzięki nim my miernoty mamy gdzie pracować 🙂
    Nie masz rozumum i ambicji wstap do milicji mówiło się u nas na wsi, ale teraz jest nawet więcej możliwości
    Oczywiście ta pierwsza ewentualność jest nadal wykorzystywana, zmieniła się wyłącznie etykietka.
    Zrób studia zaoczne, albo nawet i nie, a praca sama znajdzie się 🙂

Comments are closed.