ul. Spółdzielcza
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W ostatnim czasie w Skarżysku pojawił się problem z zalegającymi w śmietnikach odpadami. Urząd miasta tłumaczy przyczyny takiej sytuacji.

Sterty śmieci wokół śmietników to częste zjawisko wynikające zazwyczaj z niedbałości użytkowników. W ostatnich dniach jednak  ilość śmieci wokół pojemników czy wiat śmietnikowych zaczęła szybko wzrastać.

Okazało się, że jest to wynikiem problemów w firmie MS-EKO, która zajmuje się w Skarżysku odbiorem odpadów. Tłumaczył to zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński podczas briefingu prasowego w skarżyskim magistracie. – Chcę uspokoić mieszkańców i poinformować, że przyczyna leży po stronie firmy zajmującej się odbiorem śmieci, która miała problemy techniczne. Zapewniono nas, że śmieci zostaną uprzątnięte najszybciej jak to możliwe – powiedział Andrzej Brzeziński.

andrzej brzezinski skarzysko
Andrzej Brzeziński
REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oto pełne oświadczenie urzędu miasta:

Oświadczenie

W związku z faktem, że w kilku rejonach Skarżyska-Kamiennej doszło do problemów z regularnym odbiorem odpadów komunalnych od mieszkańców, pragniemy poinformować, iż przyczyna opóźnień leżała po stronie wykonawcy. Gmina po stwierdzeniu problemu z odbiorem w części miasta odpadów komunalnych podjęła natychmiastowe czynności związane z monitowaniem u wykonawcy, co jest przyczyną nieprawidłowości z realizacją zamówienia. Wszystkie działania były podejmowane zgodnie z zapisami umowy pomiędzy Gminą a wykonawcą.

W miniony piątek w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy, podczas którego wykonawca poinformował, że przyczyną opóźnień były wewnętrzne problemy techniczne. W trakcie spotkania wykonawca zapewnił, że umowa będzie realizowana do czasu jej wygaśnięcia, czyli do końca sierpnia tego roku, bez dalszych zakłóceń. Wykonawca zapewnił również, że natychmiast przystępuje do usuwania zaległości w odbiorze odpadów.

Jednocześnie chcemy stanowczo podkreślić, że pojawiające się w związku z zaistniałą sytuacją insynuacje, jakoby przyczyną problemu była zła sytuacja finansowa Gminy, uważamy za działanie na szkodę naszego miasta. Argument ten nie ma odzwierciedlenia w stanie faktycznym i całkowicie mija się z prawdą. Po raz kolejny z całą stanowczością chcemy zaznaczyć, że problem z odbiorem odpadów w kilku rejonach miasta był wynikiem wewnętrznych trudności technicznych wykonawcy.

okolice ul. Sikorskiego
ul. Spółdzielcza