REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu nad torami w ciągu alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej. Wzdłuż wiaduktu biegnie ciepłociąg i mieszkańcy obawiają się, czy nie będzie przerw w dostawie ciepłej wody i centralnego ogrzewania.

Jedna z największych, obok budowy obwodnicy Skarżyska, inwestycji drogowych ostatnich lat w naszym mieście, czyli przebudowa wiaduktu w ciągu alei Piłsudskiego, właśnie się rozpoczęła.

Prace zaczęły się od wycinki drzew wzdłuż Piłsudskiego, gdzie ulica będzie poszerzona do dwujezdniowej. Dotyczy to odcinka od ulicy Tysiąclecia do ulicy Niepodległości.

Rozpoczęły się prace przy przebudowie wiaduktu i ulic w Skarżysku. Na początek wycinka drzew

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Przy wiadukcie biegnie ciepłociąg z ciepłowni Celsium przy ulicy 11 Listopada, który zaopatruje w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie część miasta położoną po północnej stronie torów.

Skarżyszczanie w komentarzach pod informacjami o tej inwestycji, z obawami pytali o to, czy na czas przebudowy wiaduktu nie będzie przerwy w dostawie ciepła.

Otóż – nie będzie przerwy w dostawie ciepła, o czym zapewnia Celsium, czyli spółka, która dostarcza ciepłą wodę i centralne ogrzewane do mieszkań skarżyszczan.

– Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej nie odczują żadnych przerw podczas realizacji przy tej inwestycji. Nie będzie bowiem przerwy w dostawie. Na czas prac ciepło i ciepłą wodę będziemy dostarczać z ciepłowni La Monte’a, która mieści się przy ulicy Niepodległości – wyjaśnia Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy Celsium.

Nowy wiadukt, który zbuduje firma Trakcja SA, będzie się składał z dwóch odrębnych konstrukcji. Najpierw zostanie wybudowana część wschodnia i teraz to po tej stronie będzie przebiegał ciepłociąg. Po jego wykonaniu nastąpi ponowne przełączenie zasilania i ciepło będzie znów płynąć z ciepłowni przy ul. 11 Listopada.

Tak będzie wyglądał przebudowany wiadukt nad torami w Skarżysku:

Projekt nowego wiaduktu w Skarżysku już gotowy [wizualizacje]

 

Przebudowa wiaduktu wraz z budową ronda i przebudową alei Piłsudskiego to część większej inwestycji komunikacyjnej w Skarżysku-Kamiennej.

Tutaj dowiesz się więcej na temat inwestycji komunikacyjnej w Skarżysku-Kamiennej:

Megadotacja dla Skarżyska na nowy wiadukt nad torami i rondo