REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dzieci z Przedszkola nr 16 w Skarżysku wzięły udział w nietypowych dla nich zajęciach. Uczyły się o historii naszego miasta, które obchodzi 100-lecie. Lekcja była ciekawa, bo nie ograniczała się do teorii.

O tym, że historia może być ciekawa, przekonały się dziś przedszkolaki z Szesnastki, czyli przedszkola w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku. Historia naszego miasta generalnie jest ciekawa, ale dodatkowo została ona zaprezentowana dzieciom w atrakcyjnej dla nich formie.

Okazją do takiej lekcji było obchodzone w tym roku 100-lecie Skarżyska-Kamiennej. W przedszkolu pojawił się Piotr Kardyś, historyk, członek PTH Skarżysko, a także nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku. Towarzyszyli mu jego uczniowie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Lekcja zaczęła się tradycyjnie, od teorii. Piotr Kardyś wyjaśnił powody odwiedzin w przedszkole. Przedszkolaki, a być może kiedyś przyszli jego uczniowie, dowiedzieli się najważniejszych rzeczy o początkach naszego miasta, obejrzeli stare zdjęcia Skarżyska. Nasze miasto zwane jest Miastem Kolejarzy, ponieważ to kolej był pierwszym ważnym impulsem dla jego rozwoju, więc nie mogło się obyć bez zabawy w pociąg.

Głównym tematem lekcji okazał się jednak herb Skarżyska. Mali słuchacze zaskoczyli historyka swoją znajomością poszczególnych jego elementów. Potem dostali szansę na samodzielne ułożenie herbu. I to dwa razy. Raz z dużych puzzli, a dodatkowo jeszcze utworzyli kształt herbu z samych siebie.

Lekcja okazała się tak ciekawa, bo nie zabrakło w niej także muzyki i śpiewu. Uczniowie Erbla przenieśli ze sobą gitarę, a wcześniej napisali jeszcze piosenkę o Skarżysku. Dzieciaki szybko załapały melodię oraz tekst i wszyscy wspólnie śpiewali.

Na koniec dzieci dostały poczęstunek od licealistów – „firmowe” krówki I LO, a swoim gościom podarowali pamiątkowe zdjęcia z Instaxa.

Gościom za wizytę i ciekawe zaprezentowanie historii podziękowali dyrektor ZSP 1 Dariusz Kasprzyk oraz dyrektorka Przedszkola nr 16 Agnieszka Tokarczyk.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to