Sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wtorkowa sesja powiatowa upłynęła pod znakiem podziękowań i gratulacji.

Poza interpelacjami, wnioskami, głosowaniami i innym zwyczajowymi elementami, na sesji rady powiatu trzy osoby otrzymały wyrazy wdzięczności za swoją postawę.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Uratował życie tonącemu

Tomasz Witkowski, na co dzień pracownik Starostwa Powiatowego w Skarżysku, pracujący również jako ratownik wodny, wziął udział w skutecznej akcji ratunkowej na zbiorniku wodnym w gminie Jastrząb (powiat szydłowiecki). 24 lipca br. jeden z wypoczywających nad zalewem mężczyzn postanowił przepłynąć szerokość zalewu. W połowie drogi zaczął się topić. Akcja ratunkowa, w której wziął udział Tomasz Witkowski zakończyła się sukcesem. Starosta Jerzy Żmijewski wręczył ratownikowi gratulacyjny grawerton od wójta gminy Jastrząb oraz przyznał nagrodę finansową.

Ze Skarżyska do Ostrowca

Podziękowania za służbę otrzymał nadkomisarz Piotr Zalewski, który przez blisko 4 lata był komendantem skarżyskiej policji. – Był to dla mnie zaszczyt i honor służyć na ziemi skarżyskiej. Każdego dnia w służbę tutaj wkładałem serce. Było to moje pierwsze kierownicze stanowisko w karierze, zabiorę stąd duże doświadczenie – powiedział Piotr Zalewski.

Komendantowi gratulacje i podziękowania złożyli również włodarze gmin powiatu skarżyskiego. Piotr Zalewski, który był komendantem skarżyskiej policji od grudnia 2012 r, sprawuje obecnie taką samą funkcję w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obowiązki komendanta skarżyskiej policji przejął jego dotychczasowy zastępca, młodszy inspektor Dariusz Dębowski.

Starosta gratulował i jemu też gratulowali

Starosta skarżyski Jerzy Żmijewski pełni w tym roku 50-lecie pracy zawodowej. Większość tego czasu spędził w samorządzie. – Życzyłbym sobie, aby kolejne lata upływały we wzajemnym szacunku. Przez 50 lat nauczyłem się przede wszystkim jednego – umiejętności słuchania tych, którym przychodzi służyć w pracy samorządowca – powiedział. Starosta również otrzymał gorące podziękowania od władz gmin powiatu skarżyskiego. Za pomoc w organizacji letniej akademii karate staroście dziękował Zbigniew Zaborski, trener karate.

Jerzy Żmijewski pochodzi z Suchedniowa, jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1982 roku pełni nieustannie funkcje samorządowe. W latach 1982–83 był zastępcą naczelnika Miasta i Gminy Suchedniów, a od kwietnia 1983 r. do 1990 r. naczelnikiem Miasta i Gminy Suchedniów. W latach 1990–95 był burmistrzem Miasta i Gminy Suchedniów, a następnie w latach 1994–98 radnym tamtejszej rady miejskiej. W latach 1998–2006 był radnym rady powiatu skarżyskiego. W kadencji 2006–10 został radnym rady powiatu skarżyskiego, wybranym na funkcję starosty skarżyskiego. W latach 2010–14 ponownie został radnym rady powiatu skarżyskiego. W 2014 r. został po raz czwarty wybrany na funkcję radnego powiatowego oraz ponownie powierzono mu funkcję starosty skarżyskiego.

Tomasz Witkowski - sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania
Tomasz Witkowski
Sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania
Tomasz Witkowski otrzymuje podziękowania od starosty Jerzego Żmijewskiego

Sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowaniaSesja rady powiatu - gratulacje i podziękowaniaSesja rady powiatu - gratulacje i podziękowaniaSesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania

Komendant Piotr Zalewski - sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania
Komendant Piotr Zalewski
Starosta Jerzy Żmijewski - sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania
Starosta Jerzy Żmijewski

Sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowaniaSesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania

Starosta Jerzy Żmijewski (z lewej) i Zbigniew Zaborski - sesja rady powiatu - gratulacje i podziękowania
Starosta Jerzy Żmijewski (z lewej) i Zbigniew Zaborski

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to