Artur Berus został wybrany starostą skarżyskim, a Anna Leżańska – wicestarostą skarżyskim
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na drugiej sesji rady powiatu skarżyskiego w tej kadencji dokonano wyboru starosty, wicestarosty oraz etatowych członków zarządu powiatu skarżyskiego.

Artur Berus został wybrany Starostą Skarżyskim również na kadencję 2024–29:

Artur Berus Starostą Skarżyskim na kolejną kadencję. Odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Skarżyskiego

Starostą Skarżyskim na lata 2018–23 został wybrany Artur Berus. W głosowaniu jego kontrkandydatem był Mariusz Bodo, który w niedawnych wyborach samorządowych kandydował również na urząd prezydenta Skarżyska.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W tajnym głosowaniu radni opowiedzieli się za Arturem Berusem, który otrzymał 10 głosów. Jego przeciwnik dostał 9 głosów. Artur Berus ma 42 lata. W poprzedniej kadencji samorządu był wicestarostą. W samorządzie zasiada od 2006 roku, cały czas na szczeblu powiatowym.

Nowy starosta podziękował radnym za decyzję. – Wybór na urząd starosty to dla mnie duże wyróżnienie, ale również zobowiązanie i wyzwanie na najbliższe lata. Rozpoczynam dziś nową służbę dla powiatu skarżyskiego i jego mieszkańców i uczynię wszystko, żeby nie zawieść obietnic i nadziei. Jestem gotowy na dialog, rozmowę i inicjatywę. To jest moje zobowiązanie wobec mieszkańców, a wraz z nowym zarządem jesteśmy gotowi do pracy na rzecz samorządu powiatowego – powiedział Artur Berus.

Wicestarostą została wybrana Anna Leżańska. Ma 48 lat, w samorządzie różnych szczebli działa od prawie 20 lat. Była sołtysem w Bliżynie, radną i przewodniczącą rady gminy Bliżyn, radną powiatu, a w poprzedniej kadencji zasiadała w zarządzie powiatu.

Do zarządu powiatu weszli Katarzyna Bilska i Tadeusz Bałchanowski. Na jednej z najbliższych sesji najprawdopodobniej dojdzie do wyboru nieetatowego członka zarządu powiatu, ale aby głosować w tej sprawie, należy dokonać zmiany statutu powiatu.

Zarząd Powiatu Skarżyskiego w kadencji 2018–23:

  • Starosta – Artur Berus
  • Wicestarosta – Anna Leżańska
  • Członek zarządu powiatu – Katarzyna Bilska
  • Członek zarządu powiatu – Tadeusz Bałchanowski

Na poprzedniej sesji wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Skarżyskiego. Zostali nimi:

  • Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego: Jacek Jeżyk
  • Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Skarżyskiego: Bożena Bętkowska

Pełne wyniki wyborów samorządowych znajdują się tutaj: Wyniki wyborów samorządowych w Skarżysku-Kamiennej

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. W warunkach polskich ten szczebel władzy jest całkowicie zbędny, za to generuje koszty. Uwielbiałem niegdyś pewną panią, co na zebraniach szkolnych nieustannie wspomniała, że pracuje w starostwie – chociaż nie miało to żadnego związku z omawianymi tematami. Środki przeznaczane na powiaty możnaby inwestować tam, gdzie są ewidentne braki – no ale gdzie wtedy zatrudniliby się wszyscy „znajomi króliczka” ? Przecież nie każdy może zostać mianowany na niespodziewanie utworzone stanowisko dyrektorskie w przychodni kolejowej 🙂
    Polska cwaniacka, dziadowska mentalność szkodzi krajowi na równi z usiłującymi nas podporządkować zewnętrznymi graczami politycznymi.

Comments are closed.