Regionalne Targi Pracy 2019: Oferty pracy, szkoleń oraz kariery w armii czy policji

2091
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na corocznych Regionalnych Targach Pracy swoja ofertę zaprezentowali pracodawcy ze Skarżyska-Kamiennej i regionu.

Regionalne Targi Pracy były okazją do zapoznania się z setkami ofert pracy. Wśród firm były zarówno przedsiębiorstwa lokalne, jak również firmy z regionu, w tym ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach, oraz działające na terenie całej Polski.

Odwiedzających przywitał dyrektor PUP w Skarżysku-Kamiennej Roman Białek oraz samorządowcy.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Z przeglądu ofert na Regionalnych Targach Pracy wynika, że najwięcej wolnych miejsc pracy jest w branży budowlanej i w przemyśle. Firmy poszukują specjalistów w zawodach technicznych. Sporo miejsc pracy jest też w gastronomii.

Wśród skarżyskich firm, które poszukują pracowników obecne były m.in. Celsium, Mesko, Medos Parapety czy Simko Tech Metal. – Poszukujemy malarzy proszkowych, czyli lakierników, oraz zgrzewaczy. Nie jest konieczne kierunkowe wykształcenie, bardziej zależy na tym, aby kandydaci mieli doświadczenie. Oferujemy umowę o pracę, a warunki płacy są do uzgodnienia – mówi Karolina Małecka z tej ostatniej.

Firma Tevor, producent pojazdów specjalistycznych, zatrudnia ponad sto osób, ale wciąż poszukuje pracowników. – Poszukujemy kilku zawodów, głownie spawaczy, o których jest ciężko, specjalistów w wymierających zawodach jak tokarz czy frezer. Przyjmujemy także absolwentów szkół. Oferujemy przeszkolenie, dla nas najważniejsze są chęci do pracy – mówi Robert Kubała, kierownik ds. produkcji w firmie.

Do wstępowania w szeregi zachęcali wojskowi oraz policjanci. – W naszej komendzie cały czas jest rotacja. Starci policjanci odchodzą na emeryturę, a na ich miejsce potrzebni są nowi. Miejsca pracy są też w innych miastach. Zachęcamy do zasilania szeregów policji – mówi Jarosław Gwóźdź, rzecznik skarżyskiej komendy policji.

Na Regionalnych Targach Pracy obecne były też firmy i organizacje pośredniczące w ofertach pracy, jak i instytucje oferujące usługi dla biznesu. Swoją ofertę przedstawiły także uczelnie oraz instytucje oferujące szkolenia.

Według danych skarżyskiego Powiatowego Urzędu Pracy, który jest głównym organizatorem targów, halę MCSiR odwiedziło w tym roku ok. 2500 osób.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to