Remital Scarnet już gra! Mamy nowy klub siatkarski w Skarżysku

1523
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Remital Scarnet Skarżysko-Kamienna to nowy w naszym mieście męski zespół siatkarski. Drużyna, którą prowadzi Remigiusz Cichoń, gra w II Lidze Świętokrzyskiej.

Polska jest potęgą w siatkówce – o tym wie każdy, nawet ten, co nieszczególnie interesuje się sportem. Nasza męska reprezentacja jest w tym momencie najlepsza na świecie, a wokół tej dyscypliny panuje świetna atmosfera. Kurek, Leon, Fornal i spółka przyciągają tysiące ludzi na trybuny, a miliony przed telewizory.

Niestety Skarżysko już na mapie polskiej siatkówki potęgą nie jest. A kiedyś było ważnym na niej punktem. To za sprawą zespołu Skórzani. Seniorzy grali w II lidze, a juniorzy zdobyli w 1992 roku wicemistrzostwo kraju. Dziś po Skórzanych zostały już tylko wspomnienia. Kontynuatorem jest STS, ale pracuje tylko z młodzieżą. I tu mamy sukcesy, choć głównie indywidualne. Kilku naszych siatkarzy gra w czołowych polskich, a więc i siłą rzeczy czołowych w Europie. Ze starszych wystarczy wymienić Wojciecha Żalińskiego, a z młodszych zadatki na przyszłych reprezentantów w seniorach mają Przemysław Kołodziej, Alex Błaszczyk czy Kajetan Kubicki.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W rozgrywkach seniorskich STS miał przebłyski w postaci okresów lepszej organizacji i lepszych wyników. Na scenie pojawił się też klub SAS, czyli Skarżyska Akademia Siatkówki Skarżysko, ale potem został wchłonięty przez STS właśnie. Było też przez chwilę Forum Skarżysko, ale też już się wycofało z rozrywek ligowych.

Najmłodszym klubem i jedynym seniorskim na siatkarskiej mapie naszego miasta jest więc SKF (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej) Remital Scarnet Skarżysko-Kamienna.

Klub powstał wiosną 2023 roku. Początkowo grywał w turniejach towarzyskich, a wraz z początkiem obecnego sezonu siatkarskiego został zgłoszony do II Ligi Świętokrzyskiej. Zespół tworzy głównie młodzież. Jedni mają za sobą przygodę z siatkówką w innych klubach, a inni dopiero ją zaczynają. Zespół korzysta z hali I LO, a ponadto trenuje w Akademii Holistycznej.

Na ławce trenerskiej zasiada Remigiusz Cichoń. Skarżyszczanom, a zawłaszcza właścicielom czworonogów, świetnie znany jak weterynarz. Nie każdy jednak wie, że był też siatkarzem. W czasach studenckich, na początku lat 80. XX wieku, grał w drużynie AZS Olsztyn. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki.

Zaczęliśmy dokładnie 6 marca br. Zaczęliśmy prawie od zera. Niektórzy zawodnicy mieli wtedy pierwszy kontakt z piłką. Część już ma za sobą doświadczenie między innymi w STS-ie. Mamy bardzo młody zespół. Trenujemy wspólnie z Akademią Holistyczną, gdzie mamy zajęcia sprawnościowe. Chłopaki trenują ciężko, wylewają krew i siódme poty. Zgłosiliśmy się do ligi, żeby przekonać się, żeby wiedzieć, czego się uczyć, jak trenować, co jeszcze doskonalić. To jest zespół przyszłościowy, uważam.Remigiusz Cichoń, trener Remital Scarnet Skarżysko-Kamienna
Remigiusz Cichoń

W ligowym debiucie skarżyscy siatkarze jednak zapłacili frycowe. Nie muszą się jednak wstydzić, ponieważ grali z zespołem zaliczanym do faworytów ligi, czyli Fair Play Końskie. Rywal miał w składzie między innymi Patryka Więckowskiego, siatkarza, który grał niegdyś w Plus Lidze. To właśnie on napędzał grę swojej drużyny i seriami zdobywał punkty. Konecki zespół wygrał 3:0.

Były dziś momenty, że postawiliśmy się najlepszej drużynie zeszłego sezonu, która ma zawodników nawet z Plus Ligi, choć nie mieliśmy pełnego składu. Ten mecz pokazał, że dużo pracy przed nami, ale nasze atuty to młodość, chęć walki i zapał do gry. Będziemy starali się ugrać jak najwięcej. Mamy dużo do zrobienia, dużo do poprawy. Tego jesteśmy świadomi.Remigiusz Cichoń, trener Remital Scarnet Skarżysko-Kamienna

Remigiusz Cichoń liczy, że z biegiem czasu będzie lepiej, a jego pomysł na klub chwyci, a będą mu sprzyjać sympatycy oraz sponsorzy. I jedni, i drudzy już są. Na pierwszym meczu klub mógł liczyć na wsparcie grupki kibiców. Do gry zagrzewał też spiker, którym był Mateusz Bolechowski, lokalny dziennikarz.

Również grono sponsorów już jest spore, a Scarnet, dostawca internetu, telewizji i innych multimedialnych usług, został sponsorem tytularnym. Paweł Sobótka ze Scarnetu życzy drużynie jak najlepiej, mając nadzieję, że klub będzie coraz lepszy pod każdym względem.

Wielki szacunek dla naszych partnerów i sponsorów. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością ludzi. Widzę chęć tych osób, którzy chcą, żeby siatkarsko się u nas jeszcze więcej działo. Dziękuję wszystkim bardzo. Również kibicom. Prosimy o wsparcie, nawet jak nie będzie nam szło. Bądźmy razem!Remigiusz Cichoń, trener Remital Scarnet Skarżysko-Kamienna

Remital Scarnet zaprasza na mecze. Swoje „domowe” spotkania będzie grał na hali I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku, ale zaprasza też na mecze wyjazdowe. Na każdy z nich będzie podstawiony autokar. Wyjazd na dwie godziny przed meczem spod MCK, a koszt biletu to 20 złotych.

Poniżej rozpiska meczów Remital Scarnet w pierwszej rundzie:

Kadrę zespołu Remital Scarnet Skarżysko tworzą: Kamil Kubik, Aleksander Wojciechowski, Jakub Bednarczyk, Mateusz Pukowski, Konrad Wąs, Marek Wojciechowski, Tomasz Rachwał, Przemysław Cichoń, Jakub Nowak, Kamil Michalski, Piotr Nowak, Mikołaj Tarka (kapitan), Kacper Kowalczyk, Karol Kramm, Paweł Pajek. Trener: Remigiusz Cichoń.

Sponsorzy i partnerzy klubu: Scarnet Skarżysko-Kamienna, OSK Paweł Skarżysko-Kamienna, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Skarżysko-Kamienna, biuro rachunkowe Rachmistrz Skarżysko-Kamienna, Stowarzyszenie Od Nowa, Kamieniarstwo Agnieszka Bąk Skarżysko-Kamienna, Mesko, hurtowania papiernicza Kornel Office Skarżysko-Kamienna, sklep sportowy Evik, przychodnia weterynaryjna Dog Remigiusz Cichoń Skarżysko-Kamienna, Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna, I Liceum Ogólnokształcące Skarżysko-Kamienna.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to