Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Robert Biedroń, kandydat na prezydenta RP w wyborach 2020, odwiedził Skarżysko-Kamienną. Spotkał się z prezydentem Konradem Krönigiem i innymi lokalnymi samorządowcami. Nie szczędził słów krytyki pod adresem rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz obecnego prezydenta Andrzeja Dudy.

Robert Biedroń, kandydat lewicy na prezydenta RP, odwiedził kilka miast północy województwa świętokrzyskiego, w tym Skarżysko-Kamienną. Towarzyszył mu poseł Andrzej Szejna.

W Skarżysku kandydat na głowę państwa spotkał się najpierw z prezydentem Skarżyska Konradem Krönigiem. Robert Biedroń, obecnie europoseł, a wcześniej prezydent Słupska, dopytywał o bolączki Skarżyska-Kamiennej, jako miasta średniej wielkości.

Robert Biedroń
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Obaj zgodzili się, że największe to bezrobocie oraz odpływ młodych ludzi do dużych miast. Robert Biedroń pytał o sytuację finansową w obliczu pandemii koronawirusa.

– Jest gorzej. Nasze tegoroczne wpływy do budżetu miasta będą mniejsze o ok. 16–20 milionów złotych, ale rok jest bezpieczny. Wyemitowaliśmy obligacje, aby zapewnić bezpieczeństwo finansów miejskich – mówił Konrad Krönig.

Z gabinetu prezydenta Robert Biedroń udał się na skwer przed urzędem miasta. Tutaj dołączyli do niego m.in. starosta skarżyski Artur Berus oraz szef lewicy w Skarżysku Artur Pejas.

– Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej pokazali w wyborach samorządowych czerwoną kartkę PiS-owi. Nie pokazali jej przypadkowo. PiS doprowadził Skarżysko do ruiny, ale prezydentem został człowiek, który ratuje miasto – powiedział Robert Biedroń do zebranych na skwerze.

Kandydat na prezydenta nie szczędził gorzkich słów pod adresem obecnego prezydenta Andrzeja Dudy.

– Prezydent Andrzej Duda zaprzepaścił szansę na dialog między władzami centralnymi a samorządem. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej musi być ambasadorem Polski za granicą, ale też ambasadorem naszych małych ojczyzn. Musi budować siłę i potęgę kraju. Ja chcę być takim prezydentem – dodał Robert Biedroń.

Artur Pejas zwrócił uwagę, jaki efekt na Słupsk miała prezydentura Roberta Biedronia.

– Skarżysko to miasto zadłużone i zanieczyszczone. Słupsk to miasto z najczystszym powietrzem w Polsce a Robert Biedroń je oddłużył. Robert Biedroń to jedyny kandydat, który ma szansę dorównać jakością prezydenturze Aleksandra Kwaśniewskiego – powiedział.

Starosta Artur Berus dodał, że władze centralne nie mogą zrzucać kosztów na samorządy i coraz bardziej och obciążać, doprowadzając do zadłużenia.

Na spotkaniu pojawili się również byli samorządowcy lewicy – były prezydent Waldemar Mazur i były zastępca prezydenta Czesław Kusztal.

Podczas wizyty Roberta Biedronia otwarto biuro poselskie Andrzeja Szejny w Skarżysku-Kamiennej.

 

4 KOMENTARZE

  1. Praktycznie wszyscy ci ludzie przyjechali z Biedroniem z innych miast – pozostali to miejscowe prowincjonalne lemingi z ekipy „Kim Dzong” Kroniga. Ciekawe, ze rpzyjechał akurat tu: czyżby prawdawne plemię Pedałowie było aż tak skonsolidowane i ciągnie 'swój do swego” ? PrzeANALizujmy to 😉
    Jeżeli poważny argument za Robertem to ejgo orientacja, to ………….. niepoważnie byłoby na niego głosować. Jeśli np. ja i wielu innych mężczyzny „kalsycznych” czyli falluso-dodatnich praktycznie i mentalnie lubimy kiedy dziewczyna pieści nas … 😉 no wiecie jak ;-), to powód abyśmy ubiegali się o urząd państwowy ? Jest nas wielu, kto wie czy nie więcej niż PO & PIS razem wzięte 😉

    • Ad vocem: Lewica / Lewizna to największe nieszczęście ludzkości – miłość do „ludzkości” i nienawiść do człowieka – ograniczenia / zakazy, oraz wolność do nienormalności. Czyż to nie symptomatyczne, ze taki Palikot postulował prawo wybrocze dla 16-latków ? Tak młodzi ludzie pełni są naiwnych ideałów, nie znają świata i życia, więc skłonni są głosować na totalne pomyłki ideowe i eprsonalne. Biedroń poszedł w „lewicowość”, bo oni kiedy już pogrążyli robotników i rolników, których obeicywali uszczęśliwiać wzięli się za „kochajacych inaczej”. Taki np. Daniel Cohn-Bendit otwarcie rpzyznał, ze kiedy był wychowawcą dzieci dobierał sie do 5 -latków ….. TYM WŁAŚNIE PACHNIE UPRAGNIONA WOLNOŚĆ LEMINGI. NIE W KOŚCIELE SZUKAJCIE PROBLEMU – STARAJCIE SIĘ GO ODNALEŹĆ I ZNEUTRALIZOWAĆ WSZĘDZIE, TAKŻE WŚRÓD SWOICH. TO PROBLEM POWAŻNY, ODRAŻAJĄCY I OBRZYDLIWY – KRZYWDA NIEŚWIADOMYCH DZIECIAKÓW.

  2. Kusztal ? Kiedyś był urzędnik samorządowy o takim nazwisku, zdaje się jeździł nietrzeźwy z pracy do domu …. Ale to z całą pewnością, nie ten 😉

  3. No zdecydowanie to nie ten… Tamten z samorządu Czesław Kusztal w ogóle nie pił wódki ani piwa ze względów zdrowotnych ale.. ludzie wszystko przypiszą najgorsze błazeństwa jak „jedna baba drugiej babie powie”
    Pozdrawiam sceptyków..!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here