Robot sprzątający – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

593
jaki robot sprzątający
Jaki robot sprzątający wybrać?
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wiele osób nie przepada za sprzątaniem. Na szczęście istnieją roboty sprzątające, które mogą znacząco ułatwić nam tę czynność. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie najlepszego urządzenia!

Robot sprzątający – dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zakup robota sprzątającego, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Niezależnie od tego, czy masz małe mieszkanie, czy duży dom, to praktyczne urządzenie bez wątpienia ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie. Do najważniejszych zalet robotów sprzątających należą:

  • Oszczędność czasu – dzięki robotowi sprzątającemu nie musimy tracić czasu na regularne sprzątanie i możemy poświęcić go na inne ważne zajęcia.
  • Oszczędność energii – sprzątanie może być męczące, zwłaszcza w przypadku dużych domów i mieszkań. Posiadając robota sprzątającego, możemy cieszyć się czystym mieszkaniem bez wysiłku.
  • Prostota obsługi – roboty sprzątające są łatwe i wygodne w użytkowaniu, dzięki czemu z ich obsługą poradzi sobie każdy z nas.

Jaki robot sprzątający wybrać?

Szeroki wybór dostępnych na rynku robotów sprzątających nie ułatwia podjęcia odpowiedniej decyzji zakupowej. Istnieją jednak pewne parametry, którym warto się przyjrzeć, aby wybrać robot sprzątający idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Oto najważniejsze aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę:

  • Typ urządzenia – na rynku dostępne są roboty odkurzające, mopujące oraz hybrydowe (czyli takie, które zarówno odkurzają, jak i myją podłogi). Wybór konkretnego urządzenia zależy przede wszystkim od naszych osobistych potrzeb. Jeśli chcemy maksymalnie ułatwić sobie sprzątanie domu, najlepszym rozwiązaniem będzie robot hybrydowy.
  • Czas pracy na jednym ładowaniu – to kolejny ważny parametr, któremu warto się przyjrzeć. Optymalny wynik to 60-120 minut, ale na rynku dostępne są także urządzenia, które na jednym ładowaniu mogą pracować powyżej 120 minut. Takie roboty są w stanie jednorazowo posprzątać sporą powierzchnię podłóg, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w przypadku dużych mieszkań.
  • Rodzaj stacji dokującej – jeśli zależy nam na dużym komforcie użytkowania urządzenia, warto wybrać robota ze stacją ładująco-czyszczącą, która opróżnia pojemnik z zebranymi zanieczyszczeniami.
  • Funkcje dodatkowe – roboty sprzątające mogą być wyposażone w różnorodne funkcje dodatkowe, które zwiększają wygodę użytkowania urządzenia. Można tutaj wymienić np. obsługę za pomocą aplikacji na smartfona, inteligentne czujniki rozpoznające przeszkody czy czujnik uskoku terenu (przydatny, jeśli mamy w domu schody). Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego urządzenia warto zastanowić się, jakie funkcje będą nam potrzebne.
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Artykuł powstał we współpracy z MasMedia

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. W moim przypadku sugerowałem się opinią znajomych, wybrałem irobota i to był dobry wybor

Comments are closed.