Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

MKS Gala, klub siatkarski ze Skarżyska, planuje zorganizować Rodzinną Olimpiadę Siatkarską i w ten sposób zachęcić do uprawiania siatkówki całe rodziny. Aby zdobyć pieniądze na ten cel, rywalizuje w programie grantowym „Decydujesz, pomagamy” sieci handlowej Tesco.

Rozpoczęło się głosowanie w czwartej edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez sieć handlową Tesco. Do zdobycia jest nawet 5 tysięcy złotych. W sklepach w Skarżysku i Suchedniowie o pieniądze rywalizują trzy organizacje. Kto ile zdobędzie – zadecydują klienci.

 

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

W bieżącej edycjo zmieniły się zasady otrzymywania pieniędzy. Zwycięzcy w poszczególnych okręgach otrzymają grant 5000 złotych, ale pieniądze dostaną też organizacje, które zajmą drugie miejsce – 3000 złotych – oraz trzecie miejsce – 1000 złotych.

Gala Skarżysko chce popularyzować siatkówkę

W pierwszym dniu głosowania do oddania głosów na pomysł Gali zachęcał prezes klubu Jacek Mosiołek

Wśród walczących o pieniądze jest Międzyszkolny Klub Sportowy Gala Skarżysko, który chce zorganizować Rodzinną Olimpiadę Siatkarską „Gala Cup 2018”. Wydarzenie to ma na celu popularyzację siatkówki wśród dzieci, młodzieży i całych rodzin jako świetną formę aktywności ruchowej. – Pod koniec wakacji lub na początku roku szkolnego chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców miasta, zarówno, dzieci, ich rodziców, jak i dziadków do wspólnej zabawy w siatkówkę. Chcemy pokazać, że to ciekawa dyscyplina sportu, którą warto uprawiać. Będą konkursy z nagrodami, pokazowy mecz i inne atrakcje – mówi Jacek Mosiołek, prezes Gali.

Robiąc zakupy w Tesco, można się spodziewać siatkarek i przedstawicieli klubu, którzy już prowadzą kampanię w sklepach, w której proszą klientów o oddanie głosu.

O grant walczy też Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Suchedniowa, które planuje przeznaczyć go na organizację zajęć dla dzieci pod hasłem „Zdrowo i aktywnie, na sportowo, jednym słowem – odlotowo”. Zajęcia te również będą propagować aktywne spędzanie czasu przez dzieci i młodzież.

Trzecią organizacją walczącą o granty jest Stowarzyszenie „Przyjazny Ostojów”, które także chce propagować zdrowy styl życia, ale poprzez konsultacje lekarskie oraz warsztaty z dietetykiem i technologiem żywienia.

Tak wygląda głosowanie w akcji Tesco „Decydujesz, pomagamy”

Głosować można w trzech sklepach Tesco, stanowiących jeden okręg głosowania:

  • Spółdzielcza, Skarżysko
  • Piłsudskiego, Skarżysko
  • Zagórska, Suchedniów

Przy kasie każdy klient otrzymuje żeton, który należy wrzucić do urny znajdującej się w pobliżu kas. Jeśli kasjer nie wyda żetonu, należy się o niego upomnieć.

Co tydzień podawane będą wyniki cząstkowe. W sklepach będą to wyniki z danego sklepu, a wyniki z całego okręgu można sprawdzić na stronie akcji „Decydujesz, pomagamy”.

Głosowanie trwa od 7 maja do 4 czerwca 2018 r. Wyniki będą znane jeszcze w czerwcu.

Oni już wygrali

W poprzedniej edycji akcji zwyciężyła Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która przeznaczyła pieniądze na naukę zasad udzielania pierwszej pomocy, a w jeszcze wcześniejszej wygrało Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” (SAZON), które zorganizowało Skarżyski Klub Seniora.

Zachęcamy do głosowania!