W poprzedniej edycji klub Gala wygrał, w tej zajął drugie miejsce fot. UM
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Klub siatkarski Gala Skarżysko wygrał ostatnią edycję konkursu grantowego „Decydujesz, pomagamy” sieci Tesco. Za zdobyte pieniądze klub zorganizuje Rodzinną Olimpiadę Siatkarską.

W maju i czerwcu klienci mogli głosować na jeden z trzech projektów. W sklepach Tesco w Skarżysku i Suchedniowie jednym z nich był pomysł Gali, aby zorganizować Rodzinną Olimpiadę Siatkarską. Jak mówił na początku głosowania Jacek Mosiołek, prezes klubu, zdobycie 1. miejsca i kwoty 5 tysięcy złotych pozwoliłyby zorganizować imprezę dużego kalibru.

I ten zamiar został zrealizowany. Klienci w głosowaniu zdecydowali, że to właśnie Gala Skarżysko otrzyma grant w najwyższej wysokości. Uroczyste wręczenie grantu miało miejsce w urzędzie miasta. Za zdobyte pieniądze klub zorganizuje Rodzinną Olimpiadę Siatkarską, której celem jest propagowanie siatkówki, a dla młodych skarżyszczanek okazją do pokazania się trenerom i rozpoczęcia przygody z siatkówką w klubie. Impreza odbędzie się 15 września 2018 roku w hali MCSiR.

Dla klubu to idealny prezent z okazji 12-lecie istnienia. Międzyszkolny Klub Sportowy Gala Skarżysko został założony 12 lipca 2006 roku.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

Dwa pozostałe granty trafiły do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Suchedniowa na organizację zajęć dla dzieci pod hasłem „Zdrowo i aktywnie, na sportowo, jednym słowem – odlotowo” (3 tysiące zł) oraz Stowarzyszenia „Przyjazny Ostojów”, które także chce propagować zdrowy styl życia poprzez konsultacje lekarskie oraz warsztaty z dietetykiem i technologiem żywienia (1 tysiąc zł).

Wyniki IV edycji konkursu grantowego „Decydujesz, pomagamy” Tesco były następujące:

  1. MKS Gala Skarżysko – Rodzinna Olimpiada Siatkarska „Gala Cup 2018” – 17 378 głosów
  2. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Suchedniów – Zdrowo i aktywnie, na sportowo, jednym słowem – odlotowo! – 11 262 głosy
  3. Stowarzyszenie „Przyjazny Ostojów” – Wiedza i doświadczenie w projektowaniu optymalnych modeli żywienia wsparte aktywnym ruchem – 5869 głosów

Była to już czwarta edycja akcji. Tym samym Gala Skarżysko dołączyła do grona skarżyskich organizacji, które otrzymały grant od Tesco. Poprzednio zwyciężyła Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która przeznaczyła pieniądze na naukę zasad udzielania pierwszej pomocy, a w jeszcze wcześniejszej wygrało Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” (SAZON), które zorganizowało Skarżyski Klub Seniora.

fot. UM
fot. UM
fot. UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here