Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rozpoczęła się tegoroczna edycja Rowerowej Stolicy Polski. W akcji uczestniczy też Skarżysko-Kamienna, a pierwsi uczestnicy wsiedli na rowery już po północy, czyli w chwilę po rozpoczęciu akcji.

Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022 trwa od 1 do 30 czerwca 2022 roku. Zbieranie kilometrów można było rozpocząć o północy i kilka chwil później na rowery wsiadło kilkanaścioro największych zapaleńców. Zaczęli spod hali MCSiR, potem pojechali przez Lipowe Pole, Dolną Kamienną, Rejów i z powrotem pod halę. Nie odstraszyła ich nawet ulewa tuż przed północą.

W nocy Skarżysko plasowało się na trzecim miejscu w Polsce. Jak widać, w podobny sposób akcję zaczęło jeszcze kilka miast Polski. Czy jako miasto utrzymamy tę pozycję? To zależy od nas samych i wykręconych kilometrów.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bo właśnie na tym polega cała akcja – na jeździe na rowerze i na wykręceniu jak największej liczby kilometrów dla swojego miasta, które potem są przeliczane na punkty z uwzględnieniem liczby mieszkańców. Skarżysko bierze w tej akcji udział już po raz trzeci.

Wszystkie szczegóły na temat Rowerowej Stolicy Polski 2022 w Skarżysku są pod poniższym linkiem. Zapraszamy do udziału! Są nagrody!

Rusza Rowerowa Stolica Polski 2022. W Skarżysku zaczynamy… o północy