Kandydat do senatu, stadion Granatu, mecz ze Starem – Marek Materek przedstawił kolejnego członka swojego komitetu

1294
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ruch Marka Materka zainicjowany przez prezydenta Starachowic przedstawił kolejnego swojego członka, a jednocześnie kandydata do Senatu RP. Jest nim Dariusz Loranty. Na spotkaniu z mdiami poruszono kilka innych tematów, w tym kwestię stadionu w Skarżysku i nadchodzący piłkarski mecz Granatu Skarżysko ze Starem Starachowice.

Marek Materek regularnie przedstawia nowych członków swojego ugrupowania. W czwartkowe przedpołudnie na krótkiej konferencji w Skarżysku zaprezentował kolejnego. Jest nim Dariusz Loranty, który będzie kandydatem do izby wyższej polskiego parlamentu.

Marek Materek, lider Ruchu Marka Materka:

Nasze struktury powstają niemal w każdym zakątku województwa świętokrzyskiego. Przyłączają się do nas samorządowcy, ale też społecznicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki, w tym osoby, które do tej pory nie angażowały się w życie publiczne, ale zdecydowały się przyłączyć do ekipy, która stara się budować i łączyć, a nie dzielić. Tworząc nasze struktury w całym województwie, wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu na samorząd, który działa ponad podziałami. Osób zainteresowanych dołączeniem do nas jest dużo. Dla mieszkańców Skarżyska i innych miast szykujemy dobrą ofertę. Skarżysko jest w trudnej sytuacji finansowej na tle województwa. Szykujemy dobre  wyborcze.

 

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Dariusz Loranty, który był głównym bohaterem briefingu prasowego, nie jest nowicjuszem na politycznej scenie. Kandydował już do parlamentu, ale bezskutecznie. Przez lata pracował jako negocjator policyjny między innymi przy porwaniach dla okupu. Był pierwowzorem postaci Gebelsa w filmie „Pitbull”.

Dariusz Loranty
Dariusz Loranty, kandydat Ruchu Marka Materka do Senatu RP:

Do dołączenia do Ruchu Marka Materka skłoniły mnie głównie dwie przesłanki. Pierwsza to racjonalizm w sprawowaniu rządów. Druga to brak otwartej wojny. Wojna pomiędzy „pelikanami” a „lemingami” już wystarczająco osłabiła Polskę.

 

Dariusz Loranty pochodzi z Kunowa, ale przez większość życia związany jest z Ostrowcem Świętokrzyskim. Ma rodzinę również w Skarżysku.

Wybory do parlamentu zaplanowane są na jesień 202 3 roku. Powiaty skarżyski, starachowicki i ostrowiecki stanowią jeden okręg w wyborach do Senatu i w tym okręgu wystartuje Dariusz Loranty.

W konferencji uczestniczyli inni członkowie Ruchu Marka Materka, którzy dołączyli do niego już wcześniej. To starosta skarżyski Artur Berus i radny miejski Arkadiusz Bogucki.

Marek Materek przy okazji napomknął o potrzebie remontu stadionu w Skarżysku-Kamiennej. W Starachowicach prezydent pozyskał środki na renowację stadionu Staru. W Skarżysku do tej pory się to nie udało. A skarżyski stadion jest w jeszcze gorszym stanie niż starachowicki. Oba kiedyś były dumą obu miast.

Tak się jednocześnie składa, że już 31 sierpnia 2022 roku Granat Skarżysko zagra ze Starem Starachowice w meczu ligowym. Oba zespoły świetnie zaczęły sezon. Po trzech kolejkach liderem jest Star, a Granat jest drugi. Mecz odbędzie się w Skarżysku, a prezydent Materek zapowiedział, że pojawi się na trybunach.

Przeczytaj również:

Granat Skarżysko wiceliderem, Bartosz Sot liderem. Tylko stadionu brak i kibiców mało

 

Marek Materek
Arkadiusz Bogucki
Artur Berus

1 KOMENTARZ

  1. Ferajnie z Pałacu Mostowskich musi się naprawdę nudzić skoro angażuje się w tutejsze sprawy. O ile Starachowice i Ostrowiec to właściwy kierunek, o tyle nt. Skarżyska to jednak pownien popytać kolegów ze starej gwardii WZiTK KSP lub zarządu warszawskiego Biura. Negocjator od lat nie może usiedzieć spokojnie już nawet z błaznem-detektywem konwersował w necie :-), co powinno skłonić decydentów do zastanowienia się dlaczego nie wykorzystują doświadczonych kadr do usprawenia administracji rządowej szczebla terenowego (jej poziom merytoryczny jest wręcz zastraszający).

Comments are closed.