Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ryszard Tomtas, autor książki „Młodość w Skarżysku” ponownie będzie bohaterem spotkania autorskiego. Odbędzie się ono w bibliotece publicznej w Skarżysku-Kamiennej, ale z bohaterem połączymy się przez internet.

Ryszard Tomtas, rodowity skarżyszczanin, opisał swoje dziecięce i młodzieńcze lata życia w książce „Młodość w Skarżysku”. Więcej o tamtych czasach opowiedział już na pierwszym spotkaniu autorskim w bibliotece, które skierowane było głównie do młodzieży szkolnej.

Ryszard Tomtas, skarżyszczanin, autor książki „Młodość w Skarżysku”, opowiadał o życiu w naszym mieście i w USA

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Teraz pora na spotkanie autorskie numer dwa. Warto się pojawić, bo czasy i rzeczywistość opisane przez Ryszarda Tomtasa były bardzo ciekawe, a z dzisiejszej perspektywy już nieco osobliwe. Autor urodził się w rodzinie kolejarzy i to właśnie kolej jest motywem przewodnim książki.

Warto zajrzeć na spotkanie także dlatego, że autor opowiada równie ciekawie jak pisze. Ryszard Tomtas mieszka teraz w Stanach Zjednoczonych i nie może pojawić się osobiście w Skarżysku. Połączy się z uczestnikami spotkania przez internet.

Gościem spotkania będzie Piotr Goszczycki, wydawca książki, pasjonat kolei, redaktor strony Literacka PKP-Jazda.

Na spotkaniu będzie można kupić książkę „Młodość w Skarżysku”. Portal ProSkarżysko jest patronem medialnym wydawnictwa.

Spotkanie autorskie z Ryszardem Tomtasem odbędzie się we wtorek 7 marca 2023 roku o godz. 17.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku-Kamiennej.

Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Ryszard Tomtas urodził w Skarżysku-Kamiennej w 1957 roku w rodzinie kolejarskiej. Podobnie jak dziadek i ojciec został kolejarzem. Pracował jako dyżurny ruchu i dyspozytor ruchu. W stanie wojennym zaangażował się w działalność podziemną, współtworząc struktury NSZZ Solidarność. Był współzałożyciel Oficyny wydawniczej Sowa. W 1988 roku opuścił Polskę i zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, w Kolorado, gdzie pracuje jako konsultant ds. projektowania. Jest żonaty z Bożeną, ma trójkę dzieci.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Tomtasem, autorem książki „Młodość w Skarżysku”, oraz jej wydawcą Piotrem Goszczyckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here